2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimAyak Hijyenini Korumada Hakiki Deri Ayakkabının Faydası

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Ayak hijyenini korumada ayakkabıların rolü büyüktür. İyi ve kaliteli bir ayakkabı ayaklarınızın sağlıklı kalmasını, kötü kokmamasını ve alerjik sorunların ortaya çıkmamasını sağlar. Bu nedenle ayakkabı seçimlerini iyi yapmanız, sonrasında bu gibi problemler ile uğraşmanızı engeller. Ayrı bu tür sorunlar sağlık sorunlarına döndüğünde ağrı ve psikolojik olarak olumsuz bir etkiye neden olacaktır.

deri-ayakkabı.jpg

Yeni bir ayakkabı aldığınızda, her giydiğinizde ayakkabıdan kötü koku geldiğini hissediyorsanız işler daha da kötüye gitmeden müdahale etmeniz gerekir. Ayakkabılarınız yeni olsa da kötü koku gelmeye başlamışsa hem ayakkabıdan kaynaklı olabilir hem de ayak hijyenine dikkat edilmediği ve bakımı yapılmadığı için kötü koku geliyor olabilir. Bunun nedeninin iyi belirlenmesi gerekir. Örneğin ayakkabıdan kaynaklı bir koku söz konusuysa ya ayakkabıyı değiştirmeniz gerekir ya da ayakkabıyı özenlice temizleyerek kokunun kaynağının yok edilmesi gerekir.

Ayak hijyenini sağlamak için ayakların kuru kalması çok önemlidir. Giydiğiniz ayakkabılar ayaklarınızın çok terlemesine neden oluyorsa bu ayaklarınız için bir problem olduğunu gösterir. Her ne kadar ayak temizliği iyi yapılsa da düzenli olarak yıkansa ve tırnaklar bakımları aksatılmasa da ayakkabılar ayağınızı terlettiğinde tüm bunlar anlamsız hale gelir. Yine kötü koku oluşur ve ayaklarda alerjik rahatsızlıklar çıkma ihtimali olur.

Ayaklarınızın Kuru Kalması Önemli

Ayak hijyeninin birinci kurallarından biri kuruluktur. Sağlıklı ayaklar temiz ve kuru kalmalıdır. Bunun için uygun bir ayakkabıya sahip olmanız gerekir. Kaliteli bir ayakkabı sürekli nefes aldığından dolayı ayaklarınızın terlemesini önler ve kuru kalmasını sağlar. Konu nefes alma olduğunda hakiki deri ayakkabı modelleri bu alanda birinci sırada gelir. Hakiki deri ayakkabı gözenekleri sayesinde ayaklarınızın kapalı kalmasını önler sürekli hava ile temas etmenisin sağlayarak ayaklarınızın terlemesini önler. Ayaklarınız terlese bile deri iyi bir emici olduğundan ayağınızdaki nemi anında alır. Bu da ayakların kuru kalmasını sağlar. Üstelik bu hem yazlık hem de kışlık modeller için geçerlidir. Hakiki deri ayakkabı alarak her mevsim ayaklarınızın kuru kalmasını sağlayabilirsiniz.

Aldığınız ayakkabıların yıkanabilir olması önemlidir. Bazı ayakkabı modelleri su ile temas ettiğinde çabuk dağılır. Suya karşı direnç gösteremediği için birkaç kez silindiğinde şekli bozulur veya rengi değişir. Bu ayakkabılardan bir çift aldıysanız giyerken çok fazla kirletmemeye dikkat edin. Ayrıca çok uzun süreler ayaklarınız ayakkabı içinde kalacaksa bu ayakkabılar yerine başka bir çift ayakkabı giyin. Bu ayakkabılar temizlenemeyeceği için ayakların terlemesi ile bütün nemi ayakkabı içinde tutar ve bu da kötü kokuya neden olur. Bu yüzden en fazla 2 gün üst üste bu ayakkabıları giyin ve sonra bir gün bekletin.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın