2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimAyakkabılarda Deri Kullanılması Ne İşe Yarar?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Günümüzde ayakkabılar çeşitli malzemeler kullanılarak üretilir. Bazı üreticiler ayak sağlığından çok görselliğe önem verdiğinden tasarımı güzel olsa da içeriğe pek de önem vermez. Buna en fazla markaların orijinal ürünlerini sattığını söyleyen ancak sadece görsel olarak benzerini satan kişiler örnek olarak verilebilir. Önemli olan görselliktir ve içinde ortopedik taban olup olmadığı pek umursanmaz.

gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Ayakkabıda ise deri tercih edilmez. Çünkü deri pahalıdır ve bu tür kopya ürün satanlar için kazancın ciddi oradan düşmesi anlamına gelir. Bu nedenle hakiki deri ayakkabı, deri ürünler bu tarz yerlerden alınmamalıdır.

Deri Ayakkabı Faydaları Nelerdir?

Ayakkabılarda deri kullanımının birçok faydası vardır. Bunlar gün içinde ne kadar rahat hareket edeceğinizi, ayak sağlığınıza olumlu yansımaları, ayaklarınızın gün sonunda ağrımaması gibi önemli konulardır. Genel olarak hakiki deri ayakkabı faydalarını belirtecek olursak şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Gözenekleri sayesinde sürekli nefes alması ve ayakları kuru tutması,
  • Esnek olması ile ayakları sıkıştırmaması, yeni alınan ayakkabıların daha çabuk ayağa uyum sağlaması,
  • Dayanıklılığı ile uzun süre giyilebilmesi,
  • Su geçirmez olması,
  • Kolay temizlenebilir olması,
  • Kötü koku yapmaması, oluşmasına imkan vermemesi
  • Şık görünmesi.

Bunlar dışında da deri ayakkabıların oldukça fazla avantajı vardır. Örneğin kalın taban deri ayakkabı ıslak zeminlerde kaymanızı engeller. Taban zemini tutar ve bu sayede endişe etmeden rahatlıkla yürüyebilirsiniz.

Doğal olduğu için hiçbir şekilde ayaklarınızda mantar oluşmasına izin vermez. Ancak sentetik ürünler ayak teri ile birleştiğinde mantar ve bakteri oluşturabilir. Mantarlar daha çok ayak sağlığı ile ilgiliyken bakteriler kötü koku oluşmasına neden olur. Mantarların oluşmasının diğer bir nedeni ise biriken bakteriler ile ayakların kapalı ve hava almayan bir yerde uzun süre kalmasıdır. Sentetik ürünlerde gözenek bulunmadığından ayaklarınız normal olarak terler. Üstelik bu yaz aylarında çok daha şiddetli şekilde olabilir. Terlediğinde ise bakterilerin oluşması için hava almayacak kapalı bir alan oluşur.

gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Büyük markaların hemen her modelinde deri ürünler vardır. Ancak bu ayakkabılar diğerlerine göre biraz daha pahalı olabilir. Bilindiği gibi markanın ürünlerinin pahalı olması o ayakkabının en iyisi olduğu anlamına gelmez. Daha uygun fiyatlara yine hakiki deri ayakkabı alabilirsiniz. Aldığınız ayakkabının gerçek deri olup olmadığını kontrol edebileceğiniz birçok test vardır. Bunları yaparak aldığınız ayakkabıda gerçek deri olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Firmamız, online olarak hakiki deri ayakkabı satışı yapmaktadır. Hepsinde %100 dana derisi kullanılmaktadır. Ayakkabılarımızı Türkiye’nin her yerinden satın alabilirsiniz. Ülkenin her tarafında ücretsiz kargo ile gönderim yapmaktayız. Üstelik siparişiniz alındıktan en geç 1 gün içinde ayakkabılarınız kargoya verilmiş olur.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın