2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimAyakkabıları Kötü Gösteren 3 Etken

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Ayakkabılar dışarıya verilmek istenen mesajı en iyi yansıtan ürünlerden biridir. Hem erkekler hem de kadınlar için bu geçerlidir. Giyilecek kıyafet ile birlikte doğru bir ayakkabı seçiminde tarz, zevkler, duygu gibi karşıya iletilmek istenen duygular daha net açığa çıkar. Tabii ki bu ayakkabılar yıpranmadığında, eskimediğinde ve hala yeni gibi göründüğü durumlarda geçerlidir. Bazı sorunlar, ayakkabının verilmek istenen mesajdan uzak olarak eski ve cansız görünmesine neden olabilir. Hakiki deri ayakkabı özelinde bu sorunları 3 madde halinde yazımızda paylaştık.

  1. Deri Ayakkabıların Kırışması, Çatlaması ve Soyulması

Hakiki deri ayakkabı özelinde en fazla karşılaşılan sorundur. Deri ayakkabılar kullanıldıkça esneklik özelliği daha çok ortaya çıkarır. Boya ve cila gibi bakımları da yapıldığında hiçbir şekilde çatlamadan ve kırılmadan kullanılabilir. Ancak ayakkabı uzun süre giyilmediğinde veya boyası, cilası yapılmadığında esneklik özelliğini kaybeder ve sertleşir. Bu bir anda olmaz. Deri kademe kademe daha sert hale gelir ve sonunda kırışır. Kırışma ilk aşamadır. Burada düzeltme yapılmazsa bu kırışmalar çatlaklara sonrasında ise soyulmalara kadar gidecektir. Çatlak ve kırışmaların çözümü olsa da soyulan deri ayakkabının tekrar ilk haline döndürülmesi çok zordur. Bunlar ayakkabıyı estetik olarak kötü gösterecek sorunlardır. Bununla birlikte deri sertleştiği için ayakkabılar öncesine göre rahatlığını kaybedecektir. Bunun ne kadar olacağı ise derinin ne kadar sertleştiği ile alakalıdır. Bu gibi sorunları yaşamamak için boya, cila, doğal yağ ile hakiki deri ayakkabı bakımı yapmak yeterlidir.

  1. Ayakkabılarda Şekil Bozulmasıhakiki-deri-ayakkabı.jpg

Ayakkabılar bir süre giyildikten sonra şekil değiştirmeye başlayabilir. Bu çok az olduğunda bir problem yaratmaz. Hatta ayaklarınız için daha iyidir. Ayakkabı içinde sıkışmaz. Ancak bunun oranı fazla olduğunda ise kötü bir görüntüye neden olabilir. Özellikle içe basma sorunu olanlarda ayakkabıların şeklinin değişme oranı daha fazladır. Ayakları içe basanlar için özel malzemeden üretilen ve şeklini daha uzun süre koruyacak ayakkabıların alınması gerekir. Bunlar diğerlerine göre şeklini daha iyi korur. Ancak bu tür modelleri alırken kalitelerine de dikkat edilmesi gerekir. Ucuz ve kalitesiz modellerde ayaklar çok fazla sıkışacağı için sağlık açısından zarar verebilir. Bazı durumlarda ayakkabı üretim hatasından da şekil değiştirmeye yatkın olabilir. Ayakkabı aldığınızda öncelikle kalıbının düzgün olup olmadığına baktığınızda bu tür bir üretim hatası olup olmadığını da anlayabilirsiniz.

  1. Dikiş ve Yapıştırma

Ayakkabıları bir araya getirirken işçilik estetik görünüm için son derece önemlidir. Gelişi güzel atılan dikişler kötü görüntüye neden olur. Aynı şekilde özensiz şekilde yapılan yapıştırmalar kısa süreli kullanımda ayakkabının parçalanmasına neden olur.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın