2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimDeri Ayakkabıdan Kötü Koku Nasıl Çıkartılır?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Kötü Kokan Ayakkabıyı Daha Seyrek Giyin

Ayakkabıları peş peşe giymemek sadece deri ayakkabılarda değil diğer tüm ayakkabı modellerinde uygulanması gereken bir yöntemdir. Deri ayakkabılarda ise biraz daha önemli olduğu söylenebilir. Çünkü deri nemi emer ve içinde hapseder. Siz ayakkabıyı giydiğinizde nemi hissetmeseniz bile deri ayakkabıyı giydiğinizde ortaya çıkan teri emer. Bu üst üste olduğunda ise artık ayakkabı içinde kötü kokunun çıkması için bakterilerin oluşacağı ortamın hazır olması demektir. Bu nedenle en azından 2 çift ayakkabınızın olması birkaç günde bir havalandırma yapmanızı sağlar. Ayakkabıları giymediğinizde ise içine sprey, pudra gibi nemi emecek ve kötü kokuyu uzaklaştıracak ürünler kullandığınızda her seferinde daha temiz şekilde kullanmış olursunuz.

Pudra ve Karbonat

Pudra ve karbonat ayakkabı içindeki ıslaklığı ve nemin daha hızlı kurumasını sağlar. Böylece kötü kokuya neden olacak bakterilerin üreyeceği nemli ortam ayakkabı içinde oluşmaz. Karbonat aynı zamanda bakterileri de öldürür.

Anti bakteriyel Taban

deri-ayakkabı.jpg

Birçok kişi ayakkabıları çorap olmadan giyer. Hakiki deri ayakkabı çorapsız giymek için uygun modellerden biridir. Ancak yine de ayak terlediğinde arada bir engel olmadığı için doğrudan ter deri ile temas eder. Bu terin daha hızlı şekilde deri tarafından emilmesi demektir. Bunu önlemek için anti bakteriyel iç taban alarak kullanabilirsiniz. Çorapsız ayakkabı giymeyi sevenler için çok faydalı bir üründür. Ayrıca deri ayakkabı için ortopedik ve anti bakteriyel iç taban aldığınız hem ayağınızın sürekli hava almasını hem de daha rahat olmasını sağlarsınız.

Pamuklu Çoraplar Giyin

Çorapları her gün değiştirin. Aldığınız çorapların pamuktan yapıldığına dikkat edin. Pamuk, ayak terlediğinde iyi bir emilim yapar ve ayakkabı ile temas etmesini önler. Yaz için pamuklu çorap alacaksanız daha ince üretilenleri tercih etmeniz çok daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

Karanfil Kullanın

Ayakkabıları çıkardığınızda öncelikle dış tarafını iyice temizleyin. Temizledikten sonra ayakkabının içine karanfil koyarak bir gece boyunca bekletin. Sabah kaldığınızda ayakkabıdan hoş bir koku gelecek ve bir sonraki gün boyunca tamamen karanfil kokusu duyulacaktır.

Ayakkabıları Buzluğa Koyma Yöntemi

Kötü kokuları uzaklaştırmanın bir yolu da ayakkabıları buzluğa koymaktır. Öncelikle ayakkabıları silin. Ayakkabı üzerinde veya tabanında çamur, toz ve kirin kalmadığından emin olduktan sonra onları bir torba içine yerleştirin. Ağzını iyice kapattıktan sonra dondurucuya koyun. Bakteriler en çok sıcak ve nemli ortamda çoğalacağından buzluğa koyulan ayakkabılarda bakteri oluşumu engellenir ve var olan bakteriler de ölür. Ancak bu yöntem hijyenik açıdan uygun olmayabilir. Eğer ayakkabıları buzluğa koymayı düşünüyorsanız orada yiyecekleri saklamayın veya yiyece koymayacağınız bir buzluk kullanın.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın