2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimDeri Ayakkabılar ile Tarzınızı Yaratın

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Herkesin kendine özgü renkleri, giyim stili ve kıyafetleri vardır. Bunlar kişilik ve davranışlar hakkında dışarıya bazı mesajlar verir. Yeni tanışılan insanlar ilk olarak dış görünüşe bakar. Buradan edindiği fikir ile karşısındakinin karakteri hakkında çıkarımlarda bulunur. Bu nedenle kendinize uygun bir tarzı yansıtmak gereklidir. Bunu ayakkabılarla, kıyafetlerle, saat, kemer kravat gibi aksesuarlar ile yapmak oldukça kolaydır. Kendinize özgü kıyafetler ve ayakkabılar seçerken giydiğinizde üzerinizde nasıl durduğunu, size ne gibi bir hava kattığına bakın. Bunlara uygun olarak ayakkabı, kemer, kravat ve saat seçimlerinizi yapın. Bu sayede şık görünmek için birbirini tamamlayan parçaları rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

deri-ayakkabı.jpg

Erkeklerin en fazla tercih ettiği ayakkabıların başında hakiki deri ayakkabı modelleri gelir. Giyim konusunda  en fazla tercih edilen ayakkabı türlerinden biri olmasının nedeni şık olmasının yanında aynı zamanda modeline göre kıyafetler ile kolay uyum sağlayabilmesidir. Örneğin siyah bir deri ayakkabı üzerine siyah bir takım elbise ya da siyah bir blazer ceket hem şık görünmenizi hem de ağır ve etkileyici görünmenizi sağlayacaktır. Bunları ayarladıktan sonra ekstra olarak yine sizin karakterinizi yansıtacak ek parçalar da kullanabilirsiniz.

Belirttiğimiz gibi burada vermek istediğiniz mesaj önemli. Duygu durumunuzu enerjinizi kıyafetleriniz ile dışarı gösterebilirsiniz. Örneğin enerjik ve renkli bir hava katmak istiyorsanız kıyafet ve ayakkabılarınızı dinamik ve canlı renklerden seçebilirsiniz. Farklı deri ayakkabı modellerine uygun bordo, mavi ya da desenli takım elbiseler, ceketler ya da pantolonlar giyebilirsiniz. Bunlar dışında yine renkli bir saat takabilirsiniz. Yeterli değil diyorsanız bunlara çoraplarınızı ve bağcıklarınızı da ekleyebilirsiniz.

Deri Ayakkabılar ve Renkli Bağcıklar

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Hakiki deri ayakkabı malzeme olarak ayağınızda oldukça şık duracaktır. Hem bağcıklı hem de bağcıksız modelleri istediğiniz şıklığı getirecek, kıyafetinizi tamamlayacaktır. Ancak daha renkli görünmek istiyorsanız bağcıklı deri ayakkabıların bağcıklarını değiştirebilirsiniz. Seçeceğiniz bağcığın pantolonun rengi ile aynı olması hoş bir görüntü oluşturacaktır. Bunun dışında kontrast oluşturmak veya hem ayakkabıyı hem pantolonu öne çıkarmak için daha farklı renkteki bağcıklar da kullanabilirsiniz.

Bordo bir takım altına yine bordo bir deri ayakkabı giydiğinizde bağcıklarını beyaz yapabilirsiniz. Böylece üzerinizde bordo tonlar hakim olurken, beyaz renk ile bunların daha da öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Aynı durum lacivert takımlar için de geçerlidir.

Renkli Çoraplar ile Tarazınızı Yansıtın

Bağcık dışında bu kontrastı veya uyumu yakalayabileceğiniz diğer aksesuar ise çoraplardır. Kısa paça pantolonların altına renkli çoraplar giyerek yine belirttiğimiz kontrastı yapabilirsiniz. Burada çorap ve pantolon seçimi yaparken iki rengin uyumlu olması gerekmektedir. Birbiri ile uyumsuz çorap ve pantolonlar iyi bir görüntüden ziyade komik bir görüntünün ortaya çıkmasına da neden olabilir.

İnce Bağcık mı Kalın Bağcık mı?

Seçeceğiniz bağcıkların kalınlığı ve inceliği iyi bir görüntü yakalamada önemlidir. Ne tür bir bağcık alacağınız ayakkabının modeline göre değişir. Örneğin bir Oxford sahibiyseniz ve onun bağcıklarını değiştirecekseniz yine ayakkabının yapısı ve modeli ile uyumlu ince bağcıkları seçmeniz daha doğru olacaktır. Kalın bağcıklar ayakkabıdan ve kıyafetinizden rol çalıp, aynı zamanda iyi bir görüntüden uzak kalınmasın sebep olacaktır.

Bağcık değişimlerini sadece Oxford ayakkabılarda değil klasik görünümlü hakiki deri ayakkabı üzerinde de yapabilirsiniz. Alacağınız modele ve renge göre farklı bağcıkları klasik deri ayakkabılarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Klasik deri ayakkabıların önemli bir artısı hem spor hem de takım elbise ile uyumlu olmasıdır. Bu nedenle farklı kalınlıktaki bağcıkları kullanabilirsiniz. Kalın ve renkli bağcıkların klasik deri ayakkabı ile olan uyumu Oxford modelindeki diğer deri ayakkabılara göre daha fazla olacaktır. Klasik ayakkabıları sadece davetlerde değil günlük hayatta da giyebileceğinizden, güzel bir jean ile birlikte mavi bağcıklı klasik deri ayakkabı diyerek yine kendinize özgü bir tarz oluşturabilirsiniz.

Fular Tercihi

Bağcık ve çorap dışında birçok erkeğin favori aksesuarının fular olduğunu söyleyebiliriz. Özel günlerde şık bir gömlek ile birlikte uyumlu olacak şık bir fular havanıza hava katacaktır. Genelde belli bir yaşın üzerindeki erkeklerde fular kullanımı görülse de gençler ve orta yaşlılarda da fular kullananların sayısı az değildir. Şık görünmek için iyi bir seçenektir. Yine seçtiğiniz fular rengini ayakkabınız ile aynı alarak orada da bir renk uyumu yakalayabilirsiniz.

Kol Düğmeleri

Kol düğmeleri yine erkeklerin favori aksesuarlarındandır. Hem takım elbiseyi hem de gömleği olduğundan daha güzel gösterir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi dışarıya vermek istediğiniz mesaj, kol düğmesi seçimi yapmanızda size yardımcı olabilir. Yine renkli ve dinamik bir görüntü yakalamak istiyorsanız pırıltılı ve büyük kol düğmeleri alabilirsiniz. Taşlı ve ışıltılı kol düğmeleri yerinde kullanıldığında oldukça şık görünecek parçalardır.

Ayakkabı Tokaları

Hakiki deri ayakkabı üzerinde bağcık yerine toka da kullanabilirsiniz. Toka seçimini kıyafetinizi canlandıracak, tek renk giyinmişseniz ona bir fark katacak modellerden seçebilirsiniz. Yine seçim yaparken üzerinizdeki diğer parçalar ile uyumlu olması artı bir katkı sağlayacaktır.

Kravat Seçimi

Bir diğer nokta ise kravatlardır. Kravat seçimi erkekler için bazen zor olabilmektedir. Desenli, renkli, ince veya kalın kravat modellerinden hangisini seçeceğiniz yine ne giydiğiniz ile alakalıdır. Temel olarak seçim yaparken takım elbiseniz ile uyumlu olması birinci tercihiniz olmalıdır.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın