2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimErkek Deri Ayakkabı Kombinleri

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Pandemi nedeni ile günümüzün büyük bir bölümü evlerimizde geçiyor. Ancak yaz aylarının gelmesi ile salgının etkisinin azalması, aşılama oranının artması ile birlikte artık yavaş yavaş sosyal yaşama geri dönemeye başlayacağız gibi duruyor. Havaların ısınması ile yazlık kıyafetler, yazlık ayakkabılar da dolaplardan çıkmaya başladı. Bu ayakkabı ve kıyafetleri birbirine uydurmak ve şık görünmek ise önemli bir konu. Bazıları bu alanda oldukça başarılı olurken, bazıları ise bir türlü kıyafetlerine uygun ayakkabı seçemiyor. Günlük hayat dışında, iş toplantılarında ya da özel günlerde bu yakıştırmaları yapmak ise 2 kat daha önemli. Peki, erkek deri ayakkabı kombinleri neler? Yazın deri ayakkabılar ile birlikte hangi kıyafetler giyilir?

Deri ayakkabılardan vazgeçemeyenler yazın da bu ayakkabıları giymeye devam ediyor. Çoğu kişi hakiki deri ayakkabı konforuna alıştığından başka bir ayakkabı giymek istemiyor. Bu yüzden elindeki ayakkabıya göre kıyafetler alıyor.

Bu kıyafetleri alırken elinizdeki ayakkabının modelini göz önüne alabilirsiniz. Ancak kıyafetinize uygun yeni bir ayakkabı alarak hem daha uyumlu hem de yeni bir çift daha ayakkabıya sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte beğendiğiniz veya gitmek istediğiniz bir kıyafet varsa ona uygun da ayakkabı alabilirsiniz.

Kot Pantolon ve Deri Ayakkabı

Kot pantolon bahar ve yaz aylarının vazgeçilmez kıyafetlerinden biri. İnce, yazlık kotlar hem sıcakların etkilemesini önler hem de üzerine giyilecek gömlek ve t-shirt modelleri ile şık görünmek çok kolaydır. Hemen herkesin dolabında bir tane kot pantolon vardır. Erkeklerin dolabında kot pantolon yoksa bir iki tane almasını tavsiye ederiz. Her erkeğin sahip olması gereken bir koyu renkli bir de açık renkli kot pantolon, kolay şekilde hazırlanılmasını sağlar.

Örneğin koyu renk veya laciverte yakın kot pantolon ile açık renklerde kahverengi bir deri ayakkabı birbirini çok iyi tamamlayacaktır. Bunların üzerine ise istenilen her şey giyilebilir. İster gömlek, ister t-shirt ister havalar çok ısınmadıysa uzun kollu sweat hem şık görünmenizi hem de rahat etmenizi sağlar. Peki, açık renk kot pantolon ile deri ayakkabı giyilir mi?

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Açık renk kot pantolon ile beraber deri ayakkabılar yine çok rahat giyilebilir. Sadece ayakkabı seçimini Oxford ya da klasik deri ayakkabıdan yana kullandıysanız çok bol pantolonlar giymemeye dikkat edin. Klasik deri ayakkabılar, Oxford veya benzeri modeller giyildiğinde belli bir ağırlık katar. Kot pantolonun bol olması ise daha salaş bir görüntü vereceğinden birbiri ile uyumsuz görünür. Hatta çok komik görüntülerin çıkması bile mümkündür. Bu nedenle açık renk bir kot pantolon giyecekseniz mümkün oldukça vücudunuza oturmasına dikkat edin. Ayrıca açık renk kotlar ile ten rengi mokasenler de yine çok iyi bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır. Bunların üzerine de yine istediğiniz kıyafetleri giyebilirsiniz. Açık renk kot ve mokasen üzerine yine ten rengi bir ceket ve içine de giyilecek basit beyaz bir t-shirt ile farkınızı gösterebilirsiniz.

Şort ve Deri Ayakkabı

Yazın en fazla rahat etmemizi sağlayan kıyafetlerden biri de şortlardır. Sıcakların bunaltıcı etkisini biraz da olsa azaltır. Yaz aylarının en favori parçasını gündelik hayatta, hafta sonu gezilerinde, sosyal aktivitelerde giyilmesi rahat şekilde eğlenmenizi sağlar. Şortunuz ile birlikte hangi deri ayakkabıyı giyeceğiniz ise şortun modeli ile ilgilidir.

Örneğin kot şort giymeyi tercih ediyorsanız koyu renk bir mokasen ile giyebilirsiniz. Mokasen ile giymeyi tercih ettiğiniz şortun çok kısa olmaması veya uzun olmaması gerekir. Diz kapağının hemen üzerinde biten şortlar için en ideal ayakkabıdır.

Kumaş Pantolon ve Deri Ayakkabı

Yazın çok tercih edilmese de bazı durumlarda kumaş pantolon giymek durumunda kalınabilir. Örneğin iş hayatında önemli bir toplantıya şort veya kot pantolon ile gitmek doğru olmayabilir. Bu gibi resmiyetin üst seviyede olduğu yerlerde hava sıcak da olsa takım giymek gerekir. Takım elbise giyilmese bile kumaş pantolon üzerine gömlek giymek en azından durumu kurtarır. Peki, bunların altına ne giyilir?

Hava sıcak olacağı için ayağınızı çok fazla sıkmayacak, terlemesine neden olamayacak ayakkabılar seçmelisiniz. Sade bir şıklığı tercih ederseniz klasik erkek hakiki deri ayakkabı kullanabilirsiniz. Klasik deri ayakkabılar kumaş pantolon ile oldukça uyumludur. Her rengi her kumaş pantolon ile giyilebilir. Ayrıca deri ayakkabının nefes alması sayesinde ayaklarınız terlemez. Uzun süren toplantılarda bile ayaklarınız hep kuru kalır.

Spor Kıyafetler ve Deri Ayakkabı

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Bahar aylarının vazgeçilmezi eşofman altlarıdır. Hem rahat olması hem sıcaktan etkilememesi nedeni ile günlük hayatta çok fazla tercih edilir. Hemen herkesin evinde birkaç parça eşofman altı bulunur. Bunlar ile birlikte giyilecek ayakkabılara ise dikkat edilmelidir. Spor giyinirken tarz oluşturmaya çalışmak bazen komik görüntülere yol açabilir. Örneğin eşofman altına Oxford ayakkabı giymek komik bir görüntüye yol açacaktır. Aynı zamanda erkekler için topuk bölümü yüksek ayakkabılar ile eşofman giymek yine iyi bir tercih olmayacaktır.

Spor giyinmeyi tercih ederseniz yine spor ayakkabılara yönelebilirsiniz. Spor ayakkabı giymeyi sevmiyorsanız hakiki deri ayakkabı, süet tarzı ayakkabılara yönelebilirsiniz.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın