2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimErkek Deri Ayakkabı Türleri

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Ayakkabılar erkekler için önemli bir parçadır. İyi bir seçim giyilen kıyafeti daha şık gösterir. Tabii ki tersi durum da söz konusu olabilir. Kötü bir ayakkabı seçimi ise iyi bir kıyafetin daha kötü görünmesine yol açabilir. Özellikle erkek deri ayakkabı ve türleri yanlış seçim yapılması durumunda şık olmaktan uzak ve komik görüntülere sebebiyet verir. Bu gibi durumlara düşmemek için alınacak ayakkabının özelliklerinin bilinmesi gerekir. Kıyafeti olduğundan iyi gösterecek, şık ve aynı zamanda ayak ağrılarına neden olmayacak konforlu ayakkabılar alınmalıdır.

Aldığınız ayakkabıyı nerede giyeceğiniz de önemli bir konudur. Ayakkabılara yakışan kıyafetleri giymek dışında bunların hangi ortamlarda kullanılacağı da iyi belirlenmelidir.

Oxford Ayakkabıları

Erkek deri ayakkabı türlerinden en fazla tercih edilen modellerden biri “Oxford” modelleridir. Görünüş açısından kundura tipinde bir ayakkabıdır. Oldukça şık ve çoğu kıyafet ile uyumludur. Oxfordları diğer kunduralardan ayıran en önemli fark bağcık yapısıdır. Kapalı bağcıkları ile klasiklere göre daha farklı bir görüntü oluşturur. Bağcıklar birbirine oldukça yakındır. Bu modellerin sade ve klasik modelleri bulunurken aynı zamanda işlemeleri versiyonları da bulunmaktadır.

Genel olarak 3 modelde üretilir. Wingtrip – Cap Toe ve Düz burun Oxford olmak üzere kişisel zevklere göre bunlardan bir tanesi alınabilir.

Spor giyim altına Oxford giyilmesi güzel bir görüntü oluşturduğu düşünülse de dışarıdan bakıldığında sırıtan bir görünüm oluşabilir. Ağır ve ciddi bir görünümü olduğundan takım veya daha ciddi gösterecek kıyafetler ile giyilmesi daha doğrudur. Örneğin bir akşam yemeğinde, özel günlerinizde, iş toplantılarında Oxford giymek, spor kıyafetlerin altına giymekten daha iyi olacaktır.

Loafer Ayakkabı

Loafer ayakkabılar klasik görünümdedir. Genelde basit tasarımlar ile üretilir. Bağcıkları yoktur. Genelde özel günlerde giyilir. Takım elbiseler ile daha uyumludur. Özel günlerde giyildiğinden üzerine kemer, püskül gibi ek aksesuarlar da takılan modelleri vardır.

Loafer Ayakkabı giyildiğinde genelde bir resmiyet kazandırır. Klasik görüntüsü nedeni ile günlük yaşamda diğer ayakkabı modellerinin giyilmesi daha uygun olabilir. Ayrıca Loafer ayakkabılar çeşitli malzemelerden üretildiğinden ucuz modelleri ayakların ağrımasına, konforun kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle düğün, iş toplantısı, özel davetlerde giyilmesi daha uygundur.

Chealsea Bot

Chealsea botları uzun senelerdir erkeklerin tercihi olan bir modeldir. Özellikle 1950-1970 yılları arasında çoğu erkeğin ayağında görülürdü. Sadece kış şartlarında değil, bahar aylarında bir statü göstergesi olarak da erkekler tarafından giyilirdi. Bu modeller günümüzde de oldukça popülerdir. Ayağı tamamen kaplar. Bağcıkları olmadığı için Chealsea alırken ayağa tam oturmasına dikkat edilmelidir. Temel malzemesi deridir. Deri botlar arasında hava yalıtımı iyi olan modellerdendir. Soğukta ayakları korur. Ayrıca hava alması nedeni ile ayak sağlığı konusunda da artı avantajlar sağlar.

Chealsea botlar genelde deri kıyafetler ile kombinlenir. Özellikle siyah modelleri erkek giyim tarzında önemli bir tamamlayıcıdır. Şık görünmek için siyah bir takım ve altına Chealsea bot giymek yeterlidir.

Slip-ON Ayakkabılar

Bahar ve yaz aylarının en fazla tercih edilen ayakkabı türlerinden biridir. Oldukça rahattır. Temizlemesi ve bakımı da spor ayakkabılara göre daha basittir. Spor kıyafetler ile uyumlu olduğundan gündelik hayatta kullanmak için çoğu erkeğin dolabında bir tane bulunduğu söylenebilir.

Ayakkabının tercih edilmesinin en büyük nedeni kullanımının çok kolay olması ile birlikte esnek yapısıdır. Ayaklar ayakkabı içinde sıkışmaz. Lastik ve düz tabanlıdır. Bu nedenle içe basma sorunu olan veya düz taban olan kişiler için uygun değildir. Bu tür sorun yaşayanlar slip-on ayakkabı aldığında var olan sorunlarının daha da büyümesine neden olur. Malzeme olarak kumaş kullanılan ayakkabılarda bağcık yoktur.

Ayakkabı esnek yapıda olduğu için şehir içinde kullanımı daha doğrudur. Kumaştan üretilmesi nedeni ile dışarıdan gelebilecek darbelere karşı ayağı korumasız bırakabilir. Ayrıca lastik taban olduğundan sivri cisimlerin tabandan geçerek ayağa batmasına neden olabilir. Bu sebeplerden dolayı şehir içinde, düz zeminlerde giyilmelidir. Kırsal kesimde taş ve toprak gibi yüzeylerde kullanılması doğru değildir.

Erkek Deri Ayakkabı

gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Deri ayakkabıların diğer modellere göre en büyük artısı malzemesi nedeni ile her mevsime uygun bir türünün bulunabilmesidir. Yaz veya kış aylarında fark etmeden deri ayakkabı giymek isteyenler kişisel zevkine göre bir deri ayakkabı mutlaka bulabilir. Klasik erkek deri ayakkabı farklı şekilde tasarlanan, her zevke göre çeşitli modeller ile satışa çıkarılan ayakkabılardır. Yukarıda yer verdiğimiz Oxford görünümünde olan türleri erkeklerin ilk tercihleri arasınadır. Hem özel günlerde hem de gündelik yaşamda giyilebilir.

Sitemizde kendinize uygun bir erkek ayakkabı modeli bularak kolay yoldan satın alma işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden seçeceğiniz ayakkabıyı sepete eklediğinizde çıkan kampanyalardan yararlanabilir ve hakiki deri ayakkabı giyerek deri ayakkabının getirdiği avantajları elde edebilirsiniz.

Sitemizde bulunan tüm ayakkabılar hakiki deri kullanılarak üretilmiştir. Tamamı %100 dana derisidir. Her ayakkabımızda ortopedik şartlar göz önünde bulundurularak ayaklarınızın rahat etmesi için gereken her şey yapılmıştır.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın