2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimErkekler için Ofiste Kahverengi Deri Ayakkabı Giymek

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

 Ofis çalışanları günün büyük bir bölümünü burada geçirir. Çalışılan yere ulaşım ve geriş dönüş süresi de eklendiğinde ciddi bir zaman çalışmaya ayrılır. Durum böyleyken kendinizi en rahat hissedeceğiniz şartları oluşturmanız gerekir. Özellikle yoğun çalışma dönemlerinde iş yükünün getirdiği baskıyı bir de kıyafetleriniz sıkıştırması, rahat olmaması da eklenince fiziksel yükler de binmiş olur. Bunun için giyim şekli oldukça önemlidir. Ofiste hem şık görünmek hem de bu şıklığı rahat ve konforlu kıyafetler ile yapmak önemlidir. Üzerinize ne giyerseniz giyin ayakkabılarınızın rahat olması gerekir. Gün içinde en fazla yorulacak, en fazla yük taşıyan yer ayaklardır.

Bu gibi olumsuzluklara engel olmak için kaliteli ayakkabı seçimleri yapılmalıdır. Hakiki deri ayakkabı ofis için hem şıklığı hem de konforu yakalayabileceğiniz modellerdir. Kahverengi deri ayakkabı her kıyafetin altına yakışacak, derinin doğası gereği de ayağınızı rahat tutacak ayakkabılardır.

Ofiste Kahverengi Deri Ayakkabı Giymek

Klasik bir deri ayakkabı kolay ve zahmetsiz şekilde temizlenip boyanabilir. Bu açıdan bir gün önceden kirlenen ayakkabılarınızı silmeyi unuttuysanız ertesi gün işe gitmeden 1-2 dakika da silebilir zamanınız varsa boyayabilirsiniz. Bu açıdan, zaman kazanma bakımından oldukça faydalıdır. Başka herhangi bir şey yapmadan sadece ayakkabılarınızı giyip işe doğru yola çıkabilirsiniz.

Her Zaman Boya ve Cila ile Kullanın

kahverengi-deri-ayakakabı.jpg

Deri ürünler yapısından kaynaklı olarak kir ve lekeyi kolay kolay tutmaz. Sadece bir bez veya sünger ile deri üzerindeki tozlar ve kirler rahatlıkla alınabilir. Gideceğiniz ofisin kurumsallığı her zaman şık ve bakımlı olmanızı gerektirebilir ya da belli zamanlarda üst düzey toplantılara katılmak durumunda kalabilirsiniz. Bu noktada deri ayakkabılarınızı yeni hale getirmek için yapmanız gerekenler; temizlemek, boyamak ve cilalamamak. Cilalı deri ayakkabılar dün alınmış gibi görünür. Ayakkabınızı pürüzsüz gösterir. Üstelik deri ayakkabı üzerinde çok küçük deformeler varsa cila ile kolayca ortadan kalkar.

Özellikle kahverengi deri ayakkabı giyiyorsanız cila konusuna biraz daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Şık olmasının yanında kir ve toz siyah modellere göre kahverengi ayakkabılarda çok daha fazla belirgin olacaktır.

Pantolon ile Uyumlu Olması

Kahverenginin uyumlu bir renk olduğunu söyledik. Ofiste çalışırken ister takım kıyafet altına ister günlük çalışacağınız standart kıyafetler altına rahatlıkla giyilebilir. Ancak yine de belli bir uyum içinde olması komik görünmemek için gereklidir. Çünkü bu uyumu yakalamak ya da yakalayamamak stilinizi yansıtmada önemli bir rol oynayacaktır.

Örnek vermek gerekirse koyu renk kıyafet giydiğinizde resmi ve ciddi gözükürsünüz. Siyah rengin doğasından kaynaklı olarak bu dışarıya karşı biraz daha mesafe koyduğunuz anlamına gelir. Bunun altına kahverengi giymek resmiyetinize ve ciddiyetinize destek verecek bir görünüm kazandırır. Kahverenginin de kendine özgü bir ciddiyeti de vardır. Bu nedenle üzerine kırmızı, sarı, mor ve tonlarında kıyafetler giymişseniz bunların altına kahverengi giymek uyumsuz bir görüntü oluşturacaktır. Bu tarz kıyafetlerin altına siyah ya da gri tonlarda ayakkabı seçmek daha doğrudur.

Kahverengi deri ayakkabı gündelik yaşamda da giyilebilir. Ofis ortamına uygun olduğu kadar günlük yaşama da uygundur. Jean ile uyumludur. Özellikle dar kotlar ile birlikte şık bir görüntü oluşturur.

Genel olarak kahverengi deri ayakkabı her ortam için uygundur. İster ofiste ister günlük hayatınızda bunları tercih edebilirsiniz. Giyeceğiniz kıyafete göre model belirlemeniz daha doğrudur. Resmi görünümlerde klasik deri ayakkabı her zaman daha iyi sonuç verecektir. Kıyafetinizi tamamladığınız gibi aynı zamanda resmiyetinizi de korursunuz.

Sosyal Yaşamda da Giyilebilir

deri-ayakkabı.jpg

Gezilerde, sosyal aktivitelerde jean ile birlikte giyilebilir. Bu alanlarda giymek için daha spor görünümlü deri ayakkabılara yönelebilirsiniz. Ayrıca gezi ve sosyal aktivitelerde hareket edeceğiniz için deriden üretilen ayakkabılar ayak sağlığınızı da koruyacaktır. Bununla birlikte deri nefes alan bir ürün olduğundan ayaklarınız terlemez. Uzun saatler sonunda bile ayaklarınız ayakkabı içinde kuru kalmış olur. Bu ayakkabıları çorapsız da giymeyi tercih edebilirsiniz. Özellikle bilek kısmı açık jean altına çorapsız olarak giymek iyi bir seçenek olacaktır.

Deri ayakkabılar nem ve ıslaklığı ayağa geçirmez. Yüzeyde tutarak ayağın hep kuru kalmasını sağlar. Bu nedenler ile çorapsız rahatlıkla giyilebilir. Kalitesiz ayakkabılarda ise mutlaka çorap giymek gerekir. Hangi malzemeden yapıldığı belli olmayan ayakkabılar ayaklarınızı tahriş edebilir. Yara oluşmasına sebep olabilir. Ayrıca ayağınız bu ayakkabılar içinde çok fazla terleyecektir. Terlemeye bağlı olarak ayaklarınızda bakteri oluşması için uygun ortam da oluşacaktır. Bu bakteriler ile ayak çok fazla temas halinde kalırsa mantar oluşumu görülebilir. Koku probleminin temelinde de bu vardır. Bakteriler kötü kokuya sebep olur.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın