2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimErkeklerin Ayakkabısı Tarzını Gösterir

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Ayakkabılar bir insanın tarzını yansıtacak önemli aksesuarlardan biridir. Kadınların olduğu kadar erkeklerin de ayakkabı konusunda seçim yaparken ince eleyip sık dokuması bu yüzdendir. Bu durumun erkekler için biraz daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kadınlar ayakkabılar dışında çok farklı aksesuarlarla da kendi tarzını ve kişiliğini gösterebilir. Erkekler için bu biraz daha kısıtlıdır. Giyilecek kıyafete göre kullanılabilecek aksesuarlar mendil, kol düğmesi, saat, bileklik ve kemerdir. Bunlar haricinde geriye bir de ayakkabı kalır ki belki de yeni tanışılan insanların bakacağı ilk yerlerden biri ayakkabılar olacaktır.

erkek-deri-ayakkabı.jpg

Ayakkabıların ayırt edici bir özellik olması herkes tarafından bilinmektedir. Belirttiğimiz gibi erkeklerin giyimleri genelde aynıdır ve çok az yerde birbirlerinden farklılaşır. Fark yaratacak yerler kıyafete ek olarak kullanılacak aksesuarlardır. Ayakkabılar da bu nedenle önemlidir. Örneğin bir davete gittiğinizde muhtemelen çoğu kişinin üzerinde bir takım elbise olacaktır. Çok renkli takım elbiseler dışında birçok kişide koyu renk, hemen hemen birbirinin aynı modelde takımlar görülecektir. Bu noktada fark yaratmak isteniyorsa ayakkabılar iyi seçilmelidir. Bunun illa şık bir davet olması da gerekmiyor. Yine günlük hayatta da benzer kılık kıyafet giyenler arasında fark göstermek için kaliteli ayakkabılar giyilmelidir.

Örnek vermek gerekirse günlük yaşamda birçok kişi spor giyimi tercih eder. Spor giyinenler genelde altına spor ayakkabı veya deri ayakkabı tercih ederler. Modern ve şık bir deri ayakkabı diğerlerine göre daha fazla dikkat çekmesi sürpriz olmayacaktır. Aynı şekilde iyi bir spor ayakkabı da yine ön planda olacaktır.

Bir Sürü Ucuz Ayakkabı Yerine 1-2 Tane Kaliteli Ayakkabı

Aslında bu belirttiğimiz konulara erkekler genelde hakimdir. Birçok kadının dolabında onlarca ayakkabı bulmak mümkünken erkeklerin dolabında genelde 1-2 tane ayakkabı olur. Ancak bu 1-2 ayakkabı oldukça pahalı ve kalitelidir. Bir sürü ucuz ayakkabı almaktansa 1-2 tane sağlam, kaliteli ve şık ayakkabı almak erkeklerin tercihidir.

Bu davranış belirttiğimiz nedenler ile hiç de yanlış değildir. Kıyafetlerinizin genel tarzına uyacak şekilde 1-2 çift ayakkabınızın kaliteli olması her zaman kolay ve rahat biçimde şık görünmenizi sağlar. Tabii ki bu durum değişiklik gösterebilir. Her mevsim her ayakkabı giyilemeyeceği içim mevsimlere göre, yaz ve kışa özel farklı ayakkabılara sahip olmak gerekir.

Kışın En Fazla Tercih Edilen Ayakkabı Botlar

Kışın en fazla tercih edilen ayakkabılar botlardır. Bot giymek erkeklerin hem şık görünmek hem de soğuktan korunmak için tercih ettiği bir ayakkabıdır. Bu tercihin arkasında botların rahat olmasının payı da fazladır. Erkek deri ayakkabı içinde botlar soğuktan koruduğu gibi aynı zamanda yorgunluğa da neden olmaz. Erkek botlarının bir önemli avantajı ise kışın neredeyse her kıyafet ile giyilebilmesidir. Şık bir bot hem takım elbise ile hem de günlük hayatta giyilebilir ve her iki yerde de giyen kişiye ayrı bir şıklık katar. Deri ayakkabı dışında farklı malzemelerden üretilen botları bulmak da mümkündür. Bu tür ayakkabıları alırken yine kaliteli olanları seçildiğinde sorunsuz olarak giyilebilir.

Bahar Aylarının Vazgeçilmezi Erkek Deri Ayakkabısı

erkek-deri-ayakkabı.jpg

Soğuk kış günlerinden önce ve sonra yani bahar döneminde ise bot giymek ayağınızın terlemesine neden olabilir. Ayrıca üzerinize giyeceğiniz kıyafetler daha yaza uygun olacağı için bot giymek doğru olmayabilir. Bu mevsimlerde klasik giyimi tercih eden erkekler yine klasik ayakkabılara yönelirler. Örneğin klasik erkek deri ayakkabı bahar aylarının vazgeçilmezidir. Deri hava yalıtımını sağladığından hem ayağınız üşümez hem de sıcak günlerde terlemez. Klasik ayakkabılar da yine her kıyafet ile giyilebilir. Örneğin bahar aylarında kahverengi veya siyah bir deri ayakkabı iş yerinde, okulda, toplantılarda ve sosyal aktivitelerde tüm kıyafetler ile giyilebilir. Giyildiğinde ise şıklık katar. Tabii ki belirttiğimiz gibi alınacak ayakkabının kalitesi son derece önemlidir.

Kaliteli ve Hakiki Erkek Deri Ayakkabısı

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Temizsoy Ayakkabıcılık olarak ürettiğimiz deri ayakkabıların kalitesi müşterilerimiz tarafından onaylanmıştır. Ayakkabılarımızı giyen müşterilerimiz, üründen duydukları memnuniyeti paylaşmaktadır. Bu alanda en büyük referansımız da müşterilerimizdir.

Ayakkabılarımız hakiki deriden yapılmaktadır. Dana derisinden yapılan ayakkabılarımız sağlamlığının yanında görüntü olarak da bir adım öne çıkmaktadır.

Ayakkabı Bakımı da Önemli

Kaliteli ayakkabı almak şık ve sağlıklı bir tercihtir. Ancak alınacak ayakkabıya bakmak da bir o kadar önemlidir. Özellikle erkek deri ayakkabı alındığında öncelikle boyası ve cilası yapılmalıdır. Boyasız ve cilasız deri ayakkabılar olduğundan daha eski görünebilir. Üzerinde toz ve leke kaldığında estetik görüntüsünden uzaklaşabilir. Bu ayakkabının kalitesi ile ilgili değildir. Sadece yapılacak birkaç ufak dokunuş ile ayakkabının kalitesi yine öne çıkarabilir.

Kaliteli Boyalar Daha İyi Sonuç Verir

Ayakkabılarınızın rengine göre alacağınız boyaları sadece bir iki dakika içinde ayakkabıya sürebilirsiniz. Aldığınız ayakkabı boyasının kalitesine bağlı olarak birkaç dakika da kuruması bekledikten sonra ayakkabının eski ve yıpranmış görüntüsünden kurtularak ayakkabılarınızı giyebilirsiniz. Boyanın kurumasının ardından isterseniz cila da yaparak deri ayakkabıların parlamasını da sağlayabilirsiniz. Boya ve cilanın kuruma süresi bunların kalitesini de göre değişiklik gösterebilir.

Ayakkabıların içini korumak için de deri ayakkabı için özel olarak satılan spreyleri alabilirsiniz. Bu spreyler ayakkabının iç yapısının bakteri oluşturmasını engeller. Bakteri oluşmadığından ayakkabının iç bölümü yıpranmaz. Bu sebeple istenmeyen kötü kokular da engellenmiş olur.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın