2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimErkeklerin Deri Ayakkabı Alması İçin 10 Neden

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Erkeklerin deri ayakkabı alması için birçok neden vardır. Hem sağlık hem de estetik açıdan deri ürünler her zaman artı yönleri ile öne çıkar. Kaliteli malzemelerden üretilmiş bir deri ayakkabı özellikle aktif olarak iş hayatında çalışanlar için ekstra konfor ve koruma sağlar. Bu sayede gün içinde çalışma yoğunluğunuz artsa bile ayaklarınız ağrımaz, yara, koku gibi sizi olumsuz etkileyecek sorunlar görülmez. Çalışma ortamı dışında günlük aktivitelerde de oldukça faydalıdır. Sinemaya giderken, arkadaşlarınızla kahve içmeye giderken, yürüyüş yaparken her zaman ayaklarınız sağlam bir ayakkabının içinde olur. Deri ayakkabı almak için 10 neden aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

  1. Dayanıklılık
  2. Su Geçirmezlik
  3. Gözenekli Yapısı Sebebi ile Nefes Alması
  4. Ayak Sağlığını Koruma
  5. Ayak Şekline Uyum Sağlama
  6. Konfor
  7. Şıklık
  8. Kolay Temizlenmesi
  9. Çevreyi Kirletmemesi
  10. Sağlıklı Olması

Dayanıklılık

siyah-erkek-deri-ayakkabı.jpg

Deri ayakkabıların bilindiği gibi en önemli özelliklerinden biri diğer ayakkabılara göre çok daha dayanıklı olmasıdır. Hakiki deri ayakkabı, suni deri veya diğer ucuz malzemelerden üretilen ayakkabılara göre çok daha uzun süre kullanılır. Ayrıca dışarıdan alınacak darbelerde kolay kolay yırtılmaz. Ayakkabının yapısı uzun süre bozulmadan kalabilir.

Su Geçirmez

Deriler gözenekli yapıda olmasına rağmen suya karşı dirençlidir. Gerçek deri ayakkabı yağmur ve kar gibi doğa olaylarında ayaklarınızın su ile temas etmesini engeller. Suyu deri içinde hapseder. Böylece ayakkabılarınız ıslansa bile ayaklarınız her zaman kuru kalır. Ancak su deriler için çok da iyi bir şey değildir. Bu nedenle eğer yağmura yakalanmışsanız veya bir şekilde ayakkabılarınız ıslanmışsa ertesi güne kurumadan ayakkabılarınızı giymeyin. Bir gün beklettikten sonra kuruduktan sonra boya ve cila uygulayın. Islanan ayakkabıyı kurulamak için doğrudan ısıtıcı önüne koymayın.

Gözenekli Yapısı ile Nefes Alabilmesi

siyah-erkek-deri-ayakkabı.jpg

Deri ayakkabıların üzerine dikkatli bakıldığında gözenekleri kolaylıkla görülebilir. Bu gözenekler ayaklarınızın hava almasını sağlarken aynı zamanda terlemesini de engeller. Ayaklarınızın hava almasının diğer bir artısı ile sıcak havalarda bunalmanızı önler. Aynı özellikleri kış aylarında bu kez tersi durumlar için gösterir. Soğuk havanın dışarıda kalmasını sağlar ve ayaklarınızın üşümesini önler.

Deri olmayan ayakkabılarda ise hava akışı yoktur. Bu nedenle kış aylarında ayaklarınız çok fazla üşür ve bu da sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. Aynı şey yazın da geçerlidir. Uzun zaman ayakkabıyı giydiğinizde ayaklarınız normale göre fazla terler.

Ayak Sağlığını Korur

Ayaklarınız deri ayakkabılar içinde her zaman daha fazla rahat eder. Ucuz ayakkabılarda ayaklarınızda yara, mantar kötü koku oluşumu görülebilir ancak deri ayakkabılarda bunların hiçbiri görünmez. Hakiki deri ayakkabılar ortopedik olacak şekilde üretildiğinden yürürken, ayakta dururken, engebeli yollarda yürürken yani ayaklarınızda ayakkabı olduğu sürece ekstra rahatlık getirir.

Ayağın Şeklini Alır

Esnek yapıda olması nedeni ile ayakların şeklini kısa sürede alarak daha rahat bir kullanım sağlar. Özellikle ayakkabıların yan tarafları birkaç kez giydikten sonra esner ve ayakkabı ayağınızla uyumlu hale gelir. Ancak deri ayakkabı esniyor diye küçük numaralar almak doğru değildir. Ayakkabı sadece kalıp olarak belli bir şekli alır. Ancak küçük gelen ayakkabılar esneyerek büyümez. Bu da ayakkabıdan alacağınız verimi düşürür.

Konfor

siyah-erkek-deri-ayakkabı.jpg

Deri ayakkabıların tercih edilmesinin belki de en önemli sebebi konfor ve rahatlığı olduğu söylenebilir. Özellikle iyi bir deri ayakkabı her zaman ayağınıza destek verir. Bileklerinizi korur.

Şıklık

Ortopedik açıdan çok fazla artısı olan deri ayakkabılar aynı zamanda estetik açıdan da hoş bir görüntü oluşturur. Erkek deri ayakkabı modelleri takım elbiselerin, spor kıyafetlerin, yazlık ve kışlık giyimlerin tamamına uygun olacak biçimleri ile üretilmektedir. Web sitemiz üzerinden farklı ayakkabı modellerinden istediğinizi seçerek yazın deri ayakkabının şıklığı ve rahatlığını yaşayabilirsiniz.

İster iş yerlerinde ister okulda, ister günlük hayatta, davetlerde her yerde gönül rahatlığı ile kıyafetlerinizle uyumlu deri ayakkabıları giyebilirsiniz.

Kolay Temizlenmesi

Yumuşak nemli bir bez ile ayakkabılar silinebilir. Başka bir ürüne gerek duyulmaz. Deri yapısı nedeni ile lekeyi tutmaz ve silindiğinde kolayca çıkar. Ayrıca kirlendiği zamanda da yine bir nemli bez yardımıyla kolayca eski görüntüsü elde edilebilir. Bunun dışında boyanması ve cilalanması da son derece kolaydır. Evden çıkmadan ayakkabılarınızı 3-4 dakikada boyayıp cila yapabilirsiniz.

Çevre Dostu

Hakiki deriler çevre dostudur. Doğal malzemelerden üretilmesi nedeni ile çevreye zarar vermez. Sentetik malzemeler ise yapay malzemeler olduğundan çevreye zarar verir. Ayrıca giyilmesi de sağlıklı değildir. Ayaklarda bakteri oluşumuna bağlı olarak mantarlar sentetik ayakkabıyı uzun süre kullananlarda görülebilir.

Koku Yapmaması

Deri ayakkabıların kendine has bir kokusu vardır. Bu nedenle gerçek deri ayakkabı ile suni deri veya sentetik ürünlerin birbirinden ayrılmasında belirleyici öğelerdendir. Bunun dışında ayakta koku oluşumunu önleyecek özellikler de gösterir.

Web sitemiz üzerinden deri ayakkabı modellerimize bakabilirsiniz. Ayakkabılarımız %100 dana derisinden üretilmiştir. Tamamen doğaldır. Ayağınıza uyum sağlayacak esnekliktedir. Yukarıda belirttiğimiz bütün özellikleri sitemizden alacağınız ayakkabılarda bulabilirsiniz.

Ayakkabılarımız tamamen kendi üretimimizdir. Konfor ve estetik görüntü ön planda tutularak kullanıma hazırlanmıştır. Sitemizden devam eden kampanyalarımızdan yararlanarak en uygun fiyata ayakkabılarınızı alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderim yapıyoruz. Bütün ürünler için geçerli olan “bedava kargo” seçeneği ile kısa sürede hakiki deriden üretilen, tam konforlu ayakkabılarınızı alabilirsiniz.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın