2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimErkeklerin Dolabında Olmazsa Olmaz! Deri Ceketler

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

 

Erkeklerin olamazsa olmaz kıyafetlerinden birinin deri ceketler olduğu herkesin bildiği bir gerçektir. Deri ceketler her mevsim giyilebilir ve erkeklere her zaman ayrı bir hava katar. Burada hangi modeli aldığınızın bir önemi yoktur. Kendinize yakıştırdığınız, stilini beğendiğiniz bir tanesini alabilirsiniz.

Deri ceketlerin içine ister gömlek, ister t-shirt giyilebilir. Her kıyafet ile kolayca kombin yapılabilir. Yine tercihe göre altına kot ve keten pantolon; ayakkabı olarak ise hem spor hem de deri ayakkabı giyilebilir. Deri ceket ile her ortalama rahatlıkla girebilirsiniz. Kendi bedeninize ve zevkinize uygun bir deri ceket ile arkadaş buluşmaları, özel randevular, günlük hayat, akşam yemekleri, iş yemekleri gibi aklınıza gelebilecek her yerde giyebilirsiniz.

Her Erkeğin Dolabında Sade Bir Deri Ceket Olmalı

deri-ayakabı.jpg

Erkeklerin dolabında mutlaka yer almasının en önemli nedenlerinden biri budur. Deri ceketler kurtarıcı görevindedir ve uzun süreler hazırlanmadan kolayca şık kombinler yapılmasına imkan verir. Örneğin bir buluşmaya gideceksiniz. Buluşma zamanına çok kala bunu fark ettiniz ve hemen hazırlanmaya başladınız. Uzun uzun hazırlanmak, ne giyeceğinizi düşünmez için fazla zamanınız olmadığı için kısa yoldan, aynı zamanda sizi şık gösterecek bir şeyler giymelisiniz. Deri ceketler burada imdadınıza yetişecektir. Sade siyah bir deri ceket içine beyaz sade bir beyaz t-shirt, standart bir jean deri ayakkabı veya spor ayakkabı ile sade ve şık görünebilirsiniz.

Deri Ceketler Kaç Yıl Giyilir?

Deri ceketler bunun yanında ciddi bir yatırım aracı olarak sayılması yanlış değildir. Gerçek deri ceket uzun seneler yıpranmadan giyilebilir. Bu üretilen ceketin işçilik, malzeme kalitesi ve malzemenin dayanıklılığına göre değişse de geneli çok uzun süreler aynı kalite ile kullanılabilmektedir. Avantajlarından bir tanesi de budur. Modası her dönem devam ettiği ve edeceği için her zaman giyilebilir. Kışın soğuk havalarda üşütmez. Bahar aylarında hem akşam serinliğinden korur hem de terletmez.

Hangi  Mevsimde Hangi Deri Ceket Alınır?

Bulunduğunuz coğrafi bölgeye göre deri ceketlerin modellerini belirleyebilirsiniz. Örneğin Akdeniz bölgesinde yaşıyorsanız bahar ayları İç Anadolu’ya göre daha sıcak geçeceğinden ince deri ceketler alabilirsiniz. Ancak İç Anadolu’da yaşıyorsanız ince deri ceketler özellikle akşam saatlerinde biraz üşümenize neden olabilir. Bu nedenle nispeten daha soğuk bir iklimin baskın olduğu yerde yaşıyorsanız astarlı deri ceketleri tercih edebilirsiniz.

Tabi burada deri ceketin ömrünü uzatacak bakım ve önlemleri almak da gereklidir. Bir ürün her ne kadar kaliteli olursa olsun özen gösterilmediğinde ömrü normal olarak olması gerekenden daha kısa olur.

Kaliteli ve Dayanıklı Deri Ceketler İlk Tercih Olmalı

gercek-deri.ayakkabı.jpg

İlk olarak deri ceket almaya karar verdiğinizde onu doğru yerden almaya çalışın. Ucuz deri ceketler genelde başka ve kalitesiz malzemelerin birleşiminden yapılmaktadır. Deri ceketin kalitesinden emin olduysanız, aldığınız deri ceketi uzun süre eskimeden giymek için ilk adımı atmışsınız demektir. Deri ceketlerin kalitelisi normal ceketlere göre daha pahalıdır. O kadar para verilen bir eşyayı da korumak için beklemek yanlıştır. Ceketi aldığınız yerden aynı zaman deri ve süet korumasında yardımcı olan, ceketin yıpranmasını engelleyen spreyler alın. Bu spreyler cekete dışarıdan gelmesi muhtemel etkilerden koruyacaktır. Ancak aldığınız spreyi daha önceden kullanmadıysanız ceketin tamamına sıkmadan önce birkaç gün test yapın. Spreyi ceketin küçük ve mümkünse görülmeyecek bir tarafına sıkın. Ceketin yapısında bir anormallik yaşanmazsa ondan sonra yavaş yavaş tüm cekete uygulamaya başlayın.

Deri Cekette Yanıklara Dikkat

Deri ceketlerin en büyük düşmanı sigaradır. Sigara içip de deri ceketine kül düşürüp yakmayanların sayısı bir hayli düşüktür. Sigara külünün cekette açtığı küçük delikler estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturur. Yaptırılması da mümkün değildir. Ayrıca en küçük delikler bile göze batacak ve zamanla büyüyerek daha büyük deliklere dönüşecektir. Bu nedenle tütün veya tütün ürünleri kullanırken iki kat daha fazla dikkatli olmanız bu tür olayları yaşamanızı engeller.

Sigaradan sonra deri ceket düşmanı diğer bir etken ise mürekkeplerdir. Yine de sigaraya göre telafi edilme imkanı vardır. Kaliteli bir deri ceketiniz varsa dış bölümüne mürekkep dökülmüşse veya kalem izi çıkmışsa çok vakit kaybetmeden kolonya gibi yüksek alkollü ürünler ile bastırmadan temizleyin. İyi bir deri ceketiniz varsa çok fazla üç harcamadan lekeyi hemen çıkartırsınız. Ancak kalitesiz bir ürünse muhtemelen mürekkep kısa sürede kumaşta yayılacak ve çıkması daha zor olacaktır.

Deri Ceketleri Kapalı Alanlarda Saklamayın

Yapılan yanlışlardan birisi deri ceketi takım elbise gibi kaplayarak dolaba koymaktır. Deriler havalanmaya ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle tamamen kapalı ve hiç açılmayacak ortamlarda saklamanız doğru değildir. Bunun yerine tahta bir askılığa ceketinizi geçirerek dolabınıza kaldırmanız en doğrusudur.

 

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın