2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimGerçek Deri Ayakkabı Esner mi?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

 

Ayakkabı almaya kadar verdiniz ve bir mağazanın yolunu tuttunuz. Ayakkabılardan bir tanesini beğendiniz ve almaya karar verdiğiniz. Ancak raflara baktığınızda o modelin ayağınıza göre bir numarası olmadığını gördünüz. Bu durumu görevliye bildirdiniz ve görevliden depoda da o numaradan kalmadığını duydunuz. Bu noktada aklınıza bir numara küçüğünü alsam giydikçe esner mi? Sorusu gelebilir. Modelini çok beğendiğiniz için bir numara küçüğünü almaya karar verebilirsiniz. Ancak bu ne kadar doğru? Ayakkabılar zamanla açılır mı? Gerçek deri ayakkabılar esner mi?

Gerçek Deri Ayakkabı Esner mi?

gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Bu düşüncenin yanlış bir düşünce olduğunu söyleyelim. Ayakkabılar üretildiği malzemeye bağlı olarak zaman içinde ayağınızın şeklini almaya başlar. Ancak bir numara büyüyecek kadar esnemez. Gerçek deri ayakkabı da olsa bu kadarlık bir esneme olmayacağı için aldığınız küçük numara ayakkabıyı bir süre sonra giyememeye başlarsınız. Giymeniz halinde ise daha ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Parmak yapınızda bozukluklar, sırt ağrısı, bilek ağrısı, ayak ağrısı ve ayaklarda yara çıkması gibi sağlık sorunları yaşarsınız. Bu nedenle satış görevlisinin “alın giydikçe esner” sözü çok küçük bir aralık içindir. Ayakkabılar 1-2 numara esnemez. Bu nedenle aldığınız ayakkabının küçük gelmemesi, ayağınıza oturması gereklidir.

Gerçek deri ayakkabı yapısı gereği ile suni deri ve plastik ayakkabılara göre ayak şekli alma konusunda biraz daha avantajlı olduğu söylenebilir. Yapısı gereği ile esnek olduğundan diğer ayakkabılara göre kısa sürede ayağınızın şeklini alır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu numaranın büyüyeceği anlamına gelmez.

Suni deriler de esneme yapar. Gerçek deri ayakkabı kadar olmasa da yine ayağınızın şeklini alır. Böylece bir süre giydikten sonra ayağınız ayakkabı içinde daha rahat eder.

Ayakkabısı küçük gelenlerin yaptığı bir diğer yanlış da bağcıkları tamamen açarak ya da çıkartarak ayakkabıyı giymektir. Bu yürüyüş sırasında sorun yaratacağı gibi yürümenizdeki bozukluk ayaklarınızda sorun çıkarabilir. Özellikle küçük yaşlardaki çocuklarda bu durum sağlık açısından daha risklidir. Gelişme çağındaki çocuklar ayak ve bacak ve omurga sağlığı için kaliteli ve ayağına tam oturan ayakkabılar giymelidir.

Ayakkabı Almaya Giderken Dikkat Edin?

kahverengi-gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Ayak gün içinde şişip inebilir. Ayaklarınız günlük tempo içinde normalden daha geniş hale gelebilir. Eğer ayağınız normal halindeyken bir ayakkabı alırsanız ayağınız şiştiğinde ayakkabı sıkmaya başlar. Özellikle ayakkabı ayağınıza tam oturmuşsa, günlük koşuşturma içinde, gün sonunda mutlaka rahatsız edecektir. Bu nedenle ayakkabı alacakken iş çıkışında ya da akşam saatlerinde ayaklarınız biraz yorulduğunda ayakkabı alış verişi yapın.

Temizsoy Ayakkabı gibi firmalardan güvenilir online alış veriş yaptığınızda ise normalde giydiğinizden yarım ya da bir numara daha büyüğünü almanız daha doğrudur. Firmamız ürün tesliminden sonra numara ile ilgili yaşadığınız şikayetleri anında çözmektedir. Aldığınız ayakkabı ayağınıza tam oturmazsa veya çok büyük gelirse bizimle iletişime geçmeniz halinde yeni numarası ile değiştirebilirsiniz.

Mağazadan ayakkabı aldığınız çorapsız giymeyin. Bu hem hijyen açısından iyi değildir hem de çorap ile o ayakkabıyı giydiğinizde sorun yaşayabilirsiniz. Ayakkabı almaya giderken çift çorap giymeyi tercih edebilirsiniz. Böylece ayağınız gün içinde şişse dahi ayakkabı içinde bir genişleme payı bırakmış olursunuz.

Bu belirttiğimiz noktalar önemsiz gibi dursa da ayağınızın rahat etmesi ve daha iyi bir ayakkabı seçimi yapmak için gereklidir. Ayağınıza küçük veya büyük gelmeyen ayakkabıların giyme süresi de çok daha fazla olacağından kısa zamanda yeni ayakkabı almak durumunda da kalmazsınız.

Ayakkabılar Tamir Edilerek Esnetilir mi?

deri-ayakkabılar.jpg

Yazıda anlattığımız gibi denediğiniz bir ayakkabı ayağınıza küçük geliyorsa onu almamanız daha faydalıdır. Modelini beğenip, küçük gelse bile sonradan ayakkabıyı genişletirim düşüncesi doğru değildir. Bu aynı zamanda her zaman sonuç verecek bir işlem değildir.

Ayakkabı tamircileri belli ayakkabıların kalıplarını açabilir. Bunun için özel makinelere sahipse dakikalar içinde dar gelen ayakkabılar genişletilebilir. Bu iyi sonuçlar verebileceği gibi ayakkabının kalıbını tamamen de bozabilir. Özellikle ayakkabı tamircisinin uzman olmadığı durumlarda verdiğiniz ayakkabının şekli tamamen değişebilir.

Büyük Ayakkabılar için Taban Kullanmak Zararlı mıdır?

Küçük ayakkabı sorunu kadar büyük ayakkabı sorunu yaşayanların sayısı da az değildir. Ayağınıza büyük gelen ayakkabılar hareket esnekliğinizi oldukça kısıtlar. Rahat yürüyemez, hareket edemez ve koşamazsınız. Bunun içinde yeni bir ayakkabı almak yerine ayakkabı içine ek bir taban koyabilirsiniz. Denediğiniz taban ayağınızı sıkmıyorsa o şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak en doğrusunun yine ayağınıza tam uyacak ayakkabı almak olduğunu belirtelim.

Online ayakkabı satışında her geçen büyüyen firmamız ile hem spor hem de klasik türde ayakkabıları kolayca alabilirsiniz. Firmamız sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına kendini her dönem geliştirirken aynı zaman ürün kalitesini de arttırmaktadır. Her müşterimiz bizim için değerlidir ve onların rahat bir ayakkabıya kavuşması öncelikli amacımızdır. Bu nedenle bizim firmamız ile aldığınız ayakkabılar ayağınızda rahatsızlık yaratıyorsa kolayca değiştirebilirsiniz.

Bunun dışında avantajlı fırsatlarımız ile kendinize bir ayakkabı alırken sepette indirim kampanyasından yararlanarak ikinci çift ayakkabıyı sevdiklerinize hediye edebilir ya da ikinci çift ayakkabınıza daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

Temizsoy Ayakkabı olarak Türkiye’nin her tarafına kargo ile gönderim yapıyoruz. Sitemizden mesaj atarak adresinizi iletmeniz durumunda en kısa sürede kargoya verilecek ayakkabılarınızı birkaç gün içinde kolayca kapıda teslim alabilirsiniz.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın