2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimGömlek Seçiminde Yapılan Hatalar

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Herkes iyi bir stile sahip olmak ister. Hem erkekler hem de kadınlar için çok basit şekilde stil yansıtmak, tarzını ortaya koymak mümkün. Tabii tersi durumda şık olmak istenirken yapılan hatalar ile kötü ve dağınık görünmek de güçlü bir ihtimaldir. Yapılan en büyük yanlışlardan biri modaya uymak adına giyilen kıyafetlerdir. Modayı takip her zaman şık görünmek için yeterli değildir. Kıyafetler, ayakkabılar, aksesuarlar kişinin ruh halini yansıtan önemli detaylardır ve bazen modanın dışına çıkılması gerekir. Yazımızda gömlek seçerken yapılan hatalar, giyinirken yapılan yanlış kombinlerden bahsedeceğiz. Küçük dokunuşlar ile nasıl daha şık olabilirsiniz onlarla ilgili ipuçları paylaşacağız.

Gömlek Seçiminde Yapılan Hatalar

Belirttiğimiz gibi bu konuda yapılan en büyük hatalardan biri modayı takip ederken seçilen yanlış kıyafetlerdir. Bir ürün sırf trend olduğu için giyildiğinde herkes üzerinde aynı durmayabilir. Burada önemli olan nokta tarzınızı yansıtmak olmalıdır. Aynı zamanda kıyafet seçimlerinde vücudunuza uygun parçaları bulmak ilk amacınız olmalıdır.

Erkeklerin olmazsa olması tabii ki gömleklerdir. Her erkeğin dolabında birkaç parça gömleği mutlaka vardır. Hem davetlerde, hem buluşmalarda hem de günlük hayatta giyilebilir. Çoğu pantolon ile uyumludur. Deri ayakkabı, spor ayakkabı, bot, çizme gibi farklı malzemeden üretilen modeller ile giyilebilir.

Gömleğe bu kadar çok talep olması piyasadaki gömlek çeşitliliğini de doğal olarak etkilediğinden birçok farklı kesim, model ve malzemeden üretilen gömlekler vardır. Bunlardan hangisi size uygunsa onu almak ilk tercihiniz olmalıdır. Öncelikle aldığınız gömleğin hareketlerinizi kısıtlamaması önemlidir. İçinde rahat edemediğiniz bir kıyafet ne kadar şık görünse de sizin rahatsız olmanız dışarıya kötü bir enerji yayacaktır.

Dar Kesim Gömlek Alırken Dikkat

gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Örneğin dar kesim gömlek almak istiyorsanız vücudunuzun belli bir oran içinde olması gerekir. Kilolu ya da fit olmayan kişilerde dar gömlekler ne kadar kaliteli ve şık olursa olsun hoş bir görüntü oluşturmayacaktır.

Gömlek giyerken yapılan diğer bir hata ise gömleği pantolonun içine yanlış koymak. Öncelikle gömleği pantolonun içine sokacaksanız giydiğiniz gömleğin bol olmaması gerekir. Çünkü bol gömlekler pantolon içine konulduğunda bel kısmında potluk yapar. Göbek kısmı olduğundan geniş gözükür. Bu da hoş bir görüntü oluşturmaz. Erkekler bu şekilde daha rahat hareket edebildiği için genelde bu yöntemi tercih etse de doğru bir davranış değildir. Yine de geniş bir gömlek giyecekseniz, pantolonun içine koyduğunuzda katlanan kısımları tekrar pantolonun içine koyun.

Gömlek altına hangi pantolonun giyildiği de önemlidir. Her gömlek her pantolon ile uyumlu olmayabilir. Kendinize yakıştırdığınız bir pantolon modelini gömlekle uyumlu olacak şekilde giymek en doğrusudur.

İddialı gömlekler tercih edildiğinde yine aynı oradan iddialı pantolonlar giyilmemelidir. Eğer renkli ve fazla desenli bir gömleğiniz varsa daha sade pantolonlar ve sade bir ayakkabı seçin. Bu tür gömleklerin altına siyah jean, gömleğin rengine de bağlı olarak bordo pantolonlar iyi bir seçim olabilir. Bunların altına yine koyu kahverengi deri ayakkabı, siyah veya beyaz spor ayakkabı da kombini tamamlamada size yardımcı olacaktır.

Tabii ki gömlek ile hangi ortama gireceğiniz de önemlidir. Davete gidiyorsanız ne tür bir davet olduğu giyeceğiniz gömlek modeli hakkında size ipucu vermelidir. Gayet resmi ve ciddi bir yemekte parlak ve renkli gömlekler giymek hoş bir görüntüden uzak durulması anlamına gelecektir. Bu tür gömlekleri günlük hatta da tercih etmek konforunuzdan ödün vermenize sebep olacağından kıyafetlerinizi o anki ortama göre belirlemeniz rahat etmenizi sağlayacaktır.

Saat ve Bileklikler

gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Saat ve bileklikler erkeklerin en önemli aksesuarlarındandır. Özellikle saatler erkeklere ayrı bir görünüm kazandıran, şık görünülmesinde oldukça yardımcı ürünlerdir. Gömleğiniz ile uyumlu bir renkte saat takmak şıklığınıza şıklık katacaktır. Yukarıda belirttiğimiz gibi iddialı gömlekler ile sade pantolon ve ayakkabılar giyilmesinin doğru olması gibi yine iddialı bir gömlek giydiyseniz tek renk saatler daha uygun bir seçenek olacaktır. Tersi şekilde eğer sade bir gömlek giymişseniz daha renkli ve gösterişli saatleri alabilirsiniz.

gerçek-deri-jpg

Bileklikler de saatler ile beraber kullanılabileceği gibi tek başına da kullanılabilir. Bileklikler yerinde kullanıldığında yine iyi bir görünüme imkan verecek aksesuarlardır.

Gözlükler

Saat dışında erkeklerin karizmasını arttıracak diğer bir aksesuar da gözlüklerdir. İyi bir güneş gözlüğü sahibiyseniz bu konuda çok avantajlısınız demektir.

Deri Ayakkabı ve Gömlekler

gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Gömlekler ile birlikte hem spor ayakkabı hem de deri ayakkabı giyilebilir. Deri ayakkabı modelleri çoğu gömlekle uyumludur ve erkeklerin olduğundan daha karizmatik görünmesini sağlar. Hangi deri ayakkabı modeli seçeceğiniz yine sizin kendinize hangi modeli yakıştırdığınız ile alakalıdır. Beğendiğiniz ve gömleğiniz ile uyumlu olacağını düşündüğünüz ayakkabıları almanız yeterlidir.

Deri ayakkabı alırken pantolon seçiminizi de dikkate alabilirsiniz. Şık bir kombin oluşturmak istiyorsanız üzerinizde taşıdığınız her şeyin belli bir çizgide ve uyum içinde olması gerekir. Bu nedenle tek bir ayakkabı yerine birkaç model ve renkte ayakkabı alarak gömlek ve pantolonla en uyumlu olanı giymek gerekir.

Burada ayakkabı alırken sade modellere yönelmeniz yapacağınız kombinasyonların sayısını arttıracaktır. Örneğin siyah ve kahverengi ayakkabılar her şey ile giyilebilir. Bunlardan birer çift almanız halinde hangi ayakkabıyı giysem sıkıntısından kurtulabilirsiniz. Bunlar dışında bir tanede daha renkli ve biraz daha sportif bir ayakkabı alıp, ruh halinize göre daha farklı giyinebilirsiniz.

 

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın