2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimGün Boyu Ayakta Çalışanlar için En İyi Ayakkabılar

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Birçok kişi gününün önemli bir bölümünü çalışarak geçiriyor. Bu özellikle ayakta durarak çalışanlar için bir süre sora sırt ve belde ağrı, ayakların şişmesi veya ağrıması gibi sorunların ortaya çıkması için zemin hazırlıyor. Uzun süre ayakta durmak, uzun süre yürümek ayaklar için zorlayıcıdır. Günde 10-12 saat arası ayakta dururken bir de ayakkabılar rahatsız ediyorsa veya ekstra bir konfor sağlamıyorsa ayakların taşıdığı yük kat kat artar. Bu nedenle ayak sağlığını ve beden sağlığını korumak için kaliteli bir ayakkabı seçilmeli. Hakiki deri ayakkabı kaliteli ve konforlu ayakkabı modellerindendir. Eğer uzun süre ayakta kalarak çalışıyorsanız veya sürekli yürümek durumundaysanız hakiki deri ayakkabı giyerek günün yorgunluğunu biraz daha azaltabilirsiniz.

Ortopedik Tabanlı Ayakkabılar Giyilmeli

Ortopedik tabanlar burada ilk tercih edilmesi gereken ayakkabılardır. Kaliteli bir çift ayakkabıda mutlaka olması gereken bir özelliktir. Ayakkabı seçimi yaparken üründe ortopedik taban olup olmadığını kontrol etmeniz çalışma hayatında size büyük kolaylık sağlar.

Sürekli Topuklu Ayakkabı Giymek Ayak Sağlığını Olumsuz Etkiler

Kadınların büyük bir bölümü topuklu ayakkabı giymeyi sever. Herkesin dolabında birden fazla topuklu ayakkabı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çalışma hayatında bu tür ayakkabılar sürekli giyildiğinde bazı sorunlara neden olabilir. Özellikle topuklu ayakkabılarda ayak normale göre daha zor bir pozisyonda kaldığından kemiklerde ağrı, bileklerde dizlere fazla yük binmesi nedeni ile bu bölgelerde zorlanma görülebilir. Bu tür sorunları yaşamamak için bazı günlerde topuklu ayakkabı giymeye ara verilmesi gerekir. Bunun yerine hafta 1-2 kez topuk ve bilek destekli ayakkabılar giyerek ayakların rahatlaması sağlanabilir.

Farklı Ayakkabılar Giyilmeli

Erkekler için de benzer sorunlar sürekli kundura tipi ayakkabı giyildiğinde geçerlidir. Özellikle sürekli sivri burunlu, düz tabanlı ayakkabılar giymek ayakların ağrımasına neden olacaktır. Erkeklerinde çalışma hayatında veya gündelik yaşamında ayakkabılarını değiştirerek daha spor türünde ya da daha konforlu modelleri tercih etmesi gün sonunda ağrıyan ayaklar ile karşılaşılmasını engeller.

Ayakkabı seçiminde hakiki deri ayakkabı türlerine yönelmek bu tür sorunları en aza indirir. Sentetik ayakkabılar gerekli desteği vermez. Ayrıca sentetik ve plastik kullanılarak üretilen ayakkabıların büyük bir bölümünde ortopedik taban bulunmaz. Bu da ayaklar için oldukça zararlıdır.

Hakiki Deri Ayakkabı / Ortopedik Ayakkabı

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Firmamız ürettiği bütün ayakkabılarda ortopedik taban kullanmaktadır. Hakiki deri kullandığımız ayakkabılarımız, gün boyu ayakta çalışanlar için konfor ve rahatlık getirecek, çalışma temposunda ayaklarınıza destek olacak şekilde üretilmiştir. Online mağazamızdan farklı modellerimizi görebilir ve yaza özel indirimli fiyatlar ile ücretsiz kargo seçeneği ile satın alabilirsiniz.  

 

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın