2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimHakiki Deri Almak için 3 Önemli Neden

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Deri ayakkabıları almak için birçok neden bulunabilir. Her açıdan kullanan kişilere olumlu katkılar sağlar. Bilindiği gibi deri ayakkabılar insanlığın ilk yıllarından beri koruma amaçlı olarak kullanılmaktadır. Hem ayakkabılarda hem de kıyafetlerde ilkel yıllardan bu yana kullanılmaktadır. Bunun belli başlı nedenleri tabii ki vardır. O dönemlerde kullanılacak başka malzeme olmaması bir etken olsa da uzun yıllar aktif olarak insanların tercih etmesinin asıl nedeni ise dayanıklılıktır.

Dayanıklılık

Deri malzemelerin dayanıklı olması yukarıda yazdığımız gibi insanların tercih etmesinin temel sebeplerindendir. Yazın sıcaktan kışın soğuktan korur. Aynı zamanda dışarıdan gelecek darbeler karşısında ayağı korur.

Hakiki deri ayakkabı özelinde de durum böyledir. Gerçek bir deri ayakkabı aldığınızda onu yıllarca giyebilirsiniz. Üstelik bakımlarını da yaptığınızda senelerce yeni gibi kalacağından başka bir ayakkabı almak durumunda da kalmazsınız.

Deri ayakkabıların bazılarında kalın bazılarında ise ince deri kullanılmaktadır. Kalın malzemeden üretilen ayakkabıların daha uzun süre dayanması beklendiği gibi normaldir. Bu nedenle alacağınız deri ayakkabılarda ince deri mi yoksa kalın deri mi kullanıldığını kontrol etmeniz onun kullanım süresi hakkında fikir edinmenizi sağlar. Bu testi dokunarak kolayca yapabilirsiniz. Kalın deriyi elinize aldığınızda ağırlığı kolayca hissedebilirsiniz. İnce deri kullanılan ayakkabılar diğerine göre daha hafif olacaktır.

siyah-deri-ayakkabı.jpg

Temizsoy Ayakkabıcılık olarak hakiki deri ayakkabı üretimine senelerdir devam ediyoruz. Ayakkabılarımızda yüzde yüz dana derisi kullanarak onları el işçiliği ile üretiyoruz. El yapımı ürettiğimiz ayakkabılarda kalın deri kullanarak onları daha uzun süre giymenizi sağlıyoruz.

El yapımı ayakkabıların avantajlarından biri de budur. Yapımında daha kalın deriler kullanılır ve seri üretim ayakkabılara göre çok daha dayanıklı olur.

Su Geçirmezlik

Bir ayakkabının su geçirmesi yağmurlu günlerde başa gelebilecek en kötü olaylardan biridir. Bunu özellikle yaşadığı yerde çok fazla yağmur ve kar yağan insanlar daha iyi anlayacaktır. Bu noktada mevsim ne olursa olsun giyilecek ayakkabının su almaması önemlidir. Hakiki deri ayakkabı su geçirmez olması bakımından oldukça başarılıdır. Eğer yaşadığınız yerde yağış sürekli varsa, ayaklarınızın ıslanmasından bıktıysanız hakiki deri ayakkabı alarak bu sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Deri ayakkabılar günümüzde her mevsime uygun olacak şekilde farklı modeller ile üretilmektedir. Kışın bot ve çizme gibi hem soğuktan koruyan hem de su geçirmeyen ayakkabılar aldığınızda kış boyu rahat edersiniz. Üstelik deri ayakkabıların yapısı nedeni ile ayaklarınız bot ve çizme içinde son derece rahat eder. Hem erkeklerde hem de kadınlarda farklı modeller ile ister topuklu, ister düz taban bot ve çizmeler alınarak 2-3 kış süresi boyunca aynı ayakkabıları giyebilirsiniz.

Deri ayakkabılar su geçirmez ancak çok iyi bir emilim yaptığı için suyu içinde hapseder. Su ayağınıza ulaşmaz ancak deri içinde kalır. Bunları gün sonunda temizlemeniz ve kurutmanız gerekir. Islak deri ayakkabıları giymek kötü kokuya, ayakkabının şeklinin bozulmasına, soyulmasına ve renginin değişmesine neden olabilir. Bu nedenle kış ayları için en azından iki çift ayakkabı almanız daha doğrudur. İki tane bot veya çizme alabilir ikisini de ıslandığında sırayla giyebilirsiniz. Bunun dışında bir tane bot aldıysanız ikincisi daha farklı bir model alarak yağışsız ve güzel havalarda giyebilirsiniz. İki çift ayakkabı sahibi olmak aynı zamanda ayakkabılarınızın da ömrünü uzatacak ve sürekli yeni kalmasını sağlayacaktır.

Bahar aylarında ise klasik ayakkabı modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu ayakkabılar sıcağın etkisini azaltarak ferahlık içinde gün boyunca rahat hareket etmenizi sağlar. Bu ayakkabıları isterseniz özel günlerinizde, isterseniz gündelik hayatta isterseniz de iş hayatınızda kullanabilirsiniz. Deri ayakkabı modelleri bütün kıyafetler ile uyumludur. Her kıyafete uygun bir deri ayakkabı rahatlıkla bulunabilir.

Zevkinize ve tarzınıza göre açık ve canlı renklerin kullanıldığı deri ayakkabıları giyebilir ve yine canlı ve renkli kıyafetleriniz ile kombinleyebilirsiniz. Koyu renk deri ayakkabılar ise iş hayatında ve davetler, gündelik yaşamda size büyük rahatlık sağlar. Üzerinize ister takım elbise giyin ister t-shirt giyin altına koyu renk bir deri ayakkabı giydiğinizde şık görünebilirsiniz.

Online mağazamızda bulunan ayakkabılardan kendi tarzınıza uygun bir model seçebilirsiniz. İster açık renk ister koyu renk deri ayakkabı modellerimizden beğendiğinizi sepete ekleyerek kolayca satın alabilirsiniz. Satın alma işleminde kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yaptığınızda isterseniz sonrasında taksitlendirebilirsiniz. Kredi kartınız yoksa havale veya EFT yöntemi ile de ödeme yapabilirsiniz. Banka kartınız da yoksa kargoyu alırken kapıda ödeme de yapabilirsiniz.

Esneklik ve Nefes Alma

Deri ayakkabılar esnektir. Hakiki deri ayakkabı hangi modelde olursa olsun ayaklarınıza kısa sürede uyum sağlar. Bu nedenle ayak kemiklerinde bir sorun olan, düz tabanlar, sürekli ayak ve ayak bileği ağrısı çekenler için deri ayakkabı alması önerilir. İyi ve kaliteli bir deri ayakkabı aynı zamanda ortopedik de olacaktır. Ayağınızda bir sorun varsa ortopedik ayakkabılar ile gün boyunca hiçbir şekilde ağrı çekmeden hayatınıza devam edebilirsiniz. Ortopedik tabanlı ayakkabılar aynı zamanda sırt ve bel desteği de sağlar. Omurganıza ve ayak bileğinize destek verir. Esnek olması aynı zamanda dış etkenlere karşı ayrı bir koruma sağlar. Ayağınızı bir yere çarptığınızda ya da düştüğünüzde ayaklarınız daha az etkilenir.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın