2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimHakiki Deri Ayakkabı Giymenin 3 Avantajı

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Hakiki deri ayakkabının özellikleri herkesin bir ayakkabıda aradığı özelliklerdir. Genel olarak bir ayakkabıdan beklentiler rahat olması, konforlu olması, güzel görünmesi, ayağa tam oturması ve uzun süre dayanmasıdır. Kabaca bu özellikteki ayakkabıların herkesin aradığı modellerdir. Bunları bir arada barındıran hakiki deri ayakkabı da normal olarak en fazla ilgili gören modellerdir. Deri kullanılarak yapılan ayakkabıların faydası özellikle günün büyük bir bölümünde ayakkabı giymek zorunda kalanlar için daha net anlaşılır.

Nefes Alma Özelliği

Günün büyük bir bölümde ayakkabı kullanıyorsanız giydiğiniz modelin hava akışı sağlaması gerekir. Hava akışı deri ürünlerde gözenekler sayesinde gerçekleşir. Derinin türüne göre bu gözeneklerin büyüklüğü değişir. Ancak genel olarak tüm deri ayakkabılarda bu gözenekler vardır ve ayakkabının nefes alması bu gözenekler ile sağlanır. Bunları dikkatlice ayakkabının yüzeyine baktığınızda kendiniz de görebilirsiniz. Doğal ve işlenememiş deri ürünlerde gözenekler rahatlıkla görülebilir. Gözenekler yüzeyde belli bir sıra ile durmaz. Dağınıktır ve her biri farklı büyüklüktedir. Aslında bu derinin ne kadar kaliteli ve doğal olduğunu gösteren bir detaydır. Üzerinde fazla oynanmadığını ve doğallığını koruduğu bu şekilde anlaşılır.

Nefes alan ayakkabılar sayesinde ayaklarınız ısınmaz. Yazın bu konudan şikayet edenlerin sayısı bir hayli fazladır. Eğer ayaklarınız çok fazla ısınıyorsa ve sizi rahatsız ediyorsa farklı bir ayakkabı almalısınız. Deri ayakkabı almanız bu sorunuzu çözmenizde yararlı olacaktır.

Ayak Desteği / Rahatlık ve Konfor

Uzun bir yürüyüşün ardından eve geldiğinizde istemeden de olsa ayaklarınıza masaj yapıyorsanız bir sorun yaşıyorsunuz demektir. Bu anlık olarak fazla yorulmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Uzun süre yürümediyseniz veya çok fazla bir mesafeyi yürüyerek geçtiyseniz ayaklarınız alışık olmadığı için ağrıyabilir. Diğer bir nedeni ise ayakkabıdır. Yürümeye uygun, ayağınıza tam oturmayan bir ayakkabı da bu ağrılara neden olabilir. Deri ayakkabılarda bulunan ortopedik tabanlar ayaklınıza destek verir. Her adım attığınızda ortaya çıkan basıncı sadece bir noktaya yüklemez ve eşit olarak paylaştırır. Tersi durumda tabanlar çok fazla baskı ile karşılaştığı için ağrı yapar.

En Uyumlu Ayakkabı Sizin için En İyi Ayakkabıdır

deri-ayakkabı.jpg

Ayakkabıların ayağınıza tam oturması pek çok açıdan faydalıdır. İlk olarak tam oturan ayakkabı ile daha rahat yürür ve hareket edersiniz. Ayakkabı sürekli ayağınızdan çıkmaz ya da küçük geliyorsa ayaklarınız sıkışmaz. Bunun dışında bilekleriniz daha güçlü kalarak yürürken yorulmanızı engeller.

Derinin esnekliği ayakkabının ayağınıza daha iyi uyum sağlamasına yardımcı olur. İlk giyilmesinden sonra 10 gün içinde deri tamamen ayağınıza göre esner ve rahat hale gelir. Bu da rahatlığı ve konforu beraberinde getirir.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın