2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimHakiki Deri Ayakkabı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Hakiki deri ayakkabı rahatlığı ve konforu ile bilinir. Zaten birçok kişinin bu ayakkabıları almasının nedeni de budur. Rahatlık ve konfor ayak sağlığına doğrudan etki eder. Ayak ağrısı, kemir ağrısı, diz ve bilek ağrısı gibi sorunların temel kaynağı yanlış ayakkabı tercihleri olduğu için deri ayakkabı bu noktada en fazla tercih edilen modellerdir.

Hangi deri ayakkabının alınacağı ise önemlidir. Hem kaliteli hem de kıyafetler ile uyumlu olacak bir model almak bazen zor olabilir. Bunları en iyi şekilde yapmak için hem kıyafetleri hem de ayakkabıyı tanımak gerekir. Hangi malzemeden yapıldığı, ne kalitede olduğu, modeli, tasarımı gibi konular dikkate alınarak alış veriş yapıldığında çok daha basit ve kısa sürede birbirine uyumlu ve tamamlayıcı kombinasyonlar yapılabilir.

Piyasada satışta olan çok fazla deri ayakkabı modeli vardır. Bunlar Oxford, Loafer, Klasik Deri Ayakkabı, Derby ve Chelsea en fazla tercih edilen modellerdir. Bunlar genelde daha resmi kıyafetler ile tercih edilese de günlük hayatta da giyilebilir. Bu ayakkabılarda çoğunlukla inek ve dana derisi kullanılır. Bunların dışında markaların ürettiği spor ayakkabı modelleri ve botlarda da yine deri kullanılmaktadır.

Bu modellerden hangisini seçeceğiniz önemlidir. Öncelikle alış veriş yapmadan alacağınız ayakkabıyı nerede giyeceksiniz onu göz önünde bulundurun. Örneğin günlük aktivitelerinizde, sosyal yaşamınızda Oxford giymek yerine daha spor görünümlü ayakkabılara yönelebilirsiniz. Resmi ortamda ise Oxford, Loafer ve klasik deri ayakkabı modelleri tercih edebilirsiniz. Kalın taban deri ayakkabı özellikle yağışlı günler için avantajlıdır. Bahar aylarında bulunduğunuz coğrafya yağışlı geçiyorsa kauçuk tabanlı ve kalın taban deri ayakkabı alarak kayma ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.

En Kaliteli Ayakkabı Size En Uygun Ayakkabı Olmayabilir

Bir ayakkabının çok kaliteli olması sizin için en uygun ayakkabı olduğu anlamına gelmez. Kaliteli ayakkabılar ortopedik olsa da bazı modelleri sizin için uygun olmayabilir. Bunları giyerken kendinizi rahat hissetmiyorsanız, rahat yürüyemiyorsanız veya ayaklarınız sıkışıyorsa başka modellere yönelmeniz gerekir. Ayaklarınızın sıkıştığı ve acı çektiğiniz ayakkabı modellerine o kadar para vermek hiç de mantıklı değildir. Bu nedenle ayakkabıyı aldıktan sonra öncelikle birkaç adım atarak size ne kadar uygun olduğuna bakın.

Önceden Giydiğiniz Modeller Referans Olabilir

deri-ayakkabı.jpg

Önceden almış olduğunuz deri ayakkabı varsa ve ayaklarınız onda rahat ediyorsa yine aynı modellere ve aynı malzemeden üretilenlere yönelebilirsiniz. Bildiğiniz bir malzeme ve model garanti sağlayacak, sonrasında sorun yaşamanızı önleyecektir.

Kaliteli ve Güvenilir Yerlerden Alış Veriş Yapın

Aldığınız ayakkabının kalitesine de dikkat edin. Müşteri yorumlarını inceleyin. Güvenilir ve işinde iyi olan yerlerden alış veriş yapın.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın