2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimHakiki Deri Ayakkabı Kolay Temizlenir mi? Ayak Sağlığına Etkisi Var mıdır?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Ayak sağlığını ve hijyenini mükemmel seviyede tutmak için temizliğin yanında ayakkabı ve çorap gibi kullanılan ürünlerinde belli bir kalitede olması gerekir. Kalitesi ile birlikte alınan ayakkabının ayağınız için doğru model olup olmadığı da önemlidir. Çok dikkat edilmese de ve önemsenmese de doğru bir ayakkabı bulamak bazen zor olsa da ayak sağlığına ve hijyenine etkisi çok fazladır. Hakiki deri ayakkabı aldığınızda bu uyumu yakalama ihtimaliniz daha fazladır. Ancak son dönemde farklı türde ve kalıpta üretilen deri ayakkabı modellerinin hepsi sizin için uygun olmayabilir. Topuk, burun ve ayak kemerine uyumlu olacak bir tasarımı olan ayakkabılar ilk tercih edilecek türler olmalıdır.

Ayağa Uygun Ayakkabı Bulmak İçin Deneme Yapın

Ayakkabı aldığınızda numarasına dikkat edin. Mutlaka ayakkabıyı giydiğinizde kalıbının sizin için uygun olup olmadığını anlamak için bazı testler yapın. Öncelikle topuk kısmını kontrol edin. Topuğunuz ayakkabının topuk kısmına tam olarak oturmalıdır. Ayakkabı ile yürüdüğünüzde topuğunuz sabit kalıyorsa ve sıkmıyorsa burada sorun yok demektir. Ardından ayakkabının üst ve burun kısmına bakın. Ayaklarınızın üstünde baskı hissetmiyorsanız ve parmaklarınız ayakkabı içinde üst üste gelmiyorsa, yan taraftan sıkmıyorsa sorun yok demektir.

deri-ayakkabı.jpg

Bunları sağladıktan sonra kaliteli ayakkabılar bulmalısınız. İyi bir deri ayakkabı hem ortopedik hem de dayanıklı olmalıdır. Temizsoy Ayakkabıcılık olarak satışını yaptığımız hakiki deri ayakkabı modelleri gerçek dana derisi kullanılarak üretilmiştir. Dana derisi, ayakkabı yapımında kullanılabilecek en kaliteli malzemelerden biridir. Diğerlerine göre çok daha fazla nefes alır. Ayrıca kalın bir deri olduğundan daha dayanıklıdır.

Ayakları Kuru Tutar, Terletmez

Nefes alması nedeni ile ayaklarınızın terlememesini sağlar. Ortopedik olması nedeni ile ayaklarınıza fazla yük binmeyeceği için gün sonunda ağrımasının önüne geçer. İyi bir deri ayakkabı aldıysanız ve hala ayaklarınız çok terliyorsa bir doktora başvurabilirsiniz. Çünkü deri, ayaklarınız terlese bile onu emerek ayaklarınızı kuru tutar. Ayrıca nefes aldığı için ayaklarınızın yazın en sıcak anında bile kuru kalmasını sağlar. Yine de bu ayakkabıları giymenize rağmen ayaklarınız terliyorsa ve ağrıyorsa ayak kemiklerinizde ya da ayak bilekleriniz, topuğunuzda ve tabanınızda sağlık problemleri olabilir. Bununla ilgili uzmanlardan destek almanız gerekir.

Hakiki Deri Ayakkabılar Kolay Temizlenebilir

Deri ayakkabı modellerinin en büyük artılarından biri kolay temizlenebilir olmasıdır. Ayakkabılar her ne kadar kirlenirse kirlensin üzerinde tozu almak için su ve fırça yeterlidir. Ayakkabı üzerindeki lekeler ise diğer modellere göre çok daha rahat çıkar. Bunun için beyaz sirke, limon ve karbonat gibi doğal ve kolay bulunacak ürünler kullanabilirsiniz.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın