2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimHakiki Deri Ayakkabı ve Resmiyet

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Büyük ya da küçük ölçekli şirketlerde çalışan herkes mutlaka birgün resmi bir toplantıya, davete katılmak durumunda kalır. Bu toplantılarda şirketi temsil etmek yeterince zorken bir de üstüne iyi bir görünüm vermek daha zordur. Temsil edilen kurumun çevreye vereceği mesajlarda konuşma, ilişkiler, plan ve projeler dışında kıyafetler de önemlidir. Kadınlar için böyle günlerde giyinmek daha zor olabilir. Birbirinden farklı kıyafetler tercih edilebilir. Değişik tasarımlar, canlı ve sade renkler, elbiseler, takım elbiseler, aksesuarlar ve ayakkabılar çok farklı şekilde kombin yapılabilir.

deri-ayakkabı.jpg

Erkekler ise böyle davetlerde ve toplantılarda genelde takım elbise giyer. Bunun haricinde resmiyeti korumak için tercih edilebilecek kıyafetlerin sayısı azdır. Bu nedenle kadınlara göre seçilen kıyafetlerin vereceği mesaj, şıklık ve gösterişli olma gibi konuları yansıtmak kıyafetler ile daha zordur. Bu noktada erkeklerin yardımına ayakkabılar ve küçük aksesuarlar yetişebilir. Tabii ki bunların da iyi seçilmesi ve kıyafetle uyumlu olması gerekir. Örneğin iyi bir takım elbisenin altına hakiki deri ayakkabı giymek iyi bir seçenektir ve resmiyeti korurken aynı zamanda şık görünmek de mümkündür.

Resmiyetin korunması gereken durumlarda erkekler için giyilebilecek kıyafetlerin, ayakkabıların genelde 3 renkte olması gerekir. Bunlar siyah, bordo ve kahverengidir. Kıyafette daha farklı renkler giyilebilir. Lacivert, mavi ve gri gibi daha açık tonlarda renkleri yansıtan takımlar yine resmiyeti korurken şık görünmeyi de sağlayabilir. Ancak bunlar dışında ayakkabıların bu temel renklerde olması daha garantili sonuçlar verecektir.

Lacivert ve Kahverengi Deri Ayakkabı Birbiri ile Uyumludur

Lacivert ve mavi tonların hakim olduğu takım elbiseler için kahverengi en ideal ayakkabı renklerinden biridir. Mavi ve kahverengi uyumu ile birlikte kaliteli bir çift ayakkabı ve takım elbise birleştiğinde herkesin hoşuna gidecek estetik bir görüntü kolayca elde edilebilir. Mavinin tonuna göre kahverengi ayakkabı tonu da değiştirilebilir.

Siyah Takım Elbise ile Bordo ve Siyah Hakiki Deri Ayakkabı

Siyah takım elbise giydiğinizde ise kahverengi yrine bu kez bordo ve siyah deri ayakkabı modelleri giyebilirsiniz. Böylece hem ayakkabılarınız hem de takım elbiseniz birbirini tamamlayacak ve her biri ayrı ayrı öne çıkacaktır. Bordo takım elbiseler için yine siyah ve bordo renkli deri ayakkabılar tercih edilebilir.

Gri ve Beyaz Takım Elbiseler için Farklı Renkte Ayakkabılar Giyilebilir

Gri, beyaz gibi daha açık renkli kıyafetler için daha farklı ayakkabılar da tercih edebilirsiniz. Loafer modelleri bunlarla uyum sağlama konusunda daha başarılıdır. Tamamen kendi zevkinizi yansıtan aynı zaman resmi bir davetin gerekliliğini yerine getiren başka parçalar da seçebilirsiniz.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın