2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimHer Erkekte Bulunması Gereken 4 Ayakkabı Modeli

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Tarzını yansıtmayı bilen ve şık görünmeyi her zaman isteyen erkekleler ayakkabıların ne kadar önemli olduğunu bilir. Ayakkabı dışında ne kadar şık ne kadar kaliteli kıyafet alınırsa alınsın ve onlar giyen kişiye ne kadar yakışırsa yakışsın kötü bir ayakkabı modeli ile tüm o kalite ve şıklık kaybolabilir. Bu nedenle bir kıyafet ve ayakkabı alırken onların ne kadar uyumlu olduğu ve bir bütün içinde değerlendirilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Her kıyafetiniz için ayrı ayrı ayakkabı almak birçok kişi için mali açıdan zorlayıcı olabilir. Zaten erkekler için buna çok da gerek yoktur. Belli başlı ayakkabı modelleri alınarak her kıyafet ile uyumlu kombinasyonlar yapılabilir. Bu kombinasyonları iş hayatına sosyal yaşama veya farklı aktiviteler ve buluşmalara uygun olacak şekilde yapmak yeterlidir. Hakiki deri ayakkabı, spor ayakkabı, bot gibi mevsimine göre seçebileceğiniz ayakkabıların renkleri ve modelleri iyi biçimde belirlenirse yıl boyunca “acaba ne giysem bunun altına” diye düşünmek zorunda kalmazsınız

Siyah Oxford

Özellikle iş hayatı yoğun geçen, toplantıdan toplantıya koşan erkekler için olmazsa olmazdır. Çok uzun zamandır resmiyetin ve şıklığın sembolü olan Oxford modelleri, sadeliğin yanında takım elbiseler ile olan uyumu ile de bilinir. Resmiyeti korumanız gereken ortamlarda siyah takım elbise ile birlikte giyilebilir. Sadece iş toplantılarında değil; özel davetler, cenazeler, akşam yemeklerinde de takım elbise altına giyilebilir. Oxford modellerinin bu kadar resmiyet kazandırmasının en önemli nedenlerinden biri bağcıkları ve ayakkabı burnudur.

Oxford ayakkabıların bakımının da yapılması önemlidir. Belirttiğimiz resmiyeti kazandıran noktalardan biri ayakkabının burun tarafıdır. Bu bölge tüm ayakkabılarda kirlenmeye ve kırışmaya müsaitken Oxford modellerde bu daha fazladır. Bu nedenle ayakkabıyı çıkardıktan sonra temizlemeniz ve çıkardığınızda takta kalıp koyarak bekletmeniz önemlidir. Bu sayede hem ayakkabıların eskimesini önlersiniz hem de burun tarafında oluşacak deformeleri ortadan kaldırırsınız.

Süet Loafer

Süet Loafer de yine erkeklerin dolabında olması gereken ayakkabılardan biridir. Bu modelleri birçok kişinin ayağında görmek de mümkündür. Daha çok takım veya gömlek altına giymek daha iyi sonuçlar verir. Özellikle havanın sıcak olduğu günlerde takım elbise giymek zorundaysanız altına Süet Loafer giyebilirsiniz. Böylece ayaklarınız hem nefes alır hem de rahat olduğu için sıcakların göstereceği etki azalır.

Süet Loafer zaten rahatlığı ile bilinen bir ayakkabı modelidir ve şık davetlerde, özel günlerde de rahatlıkla giyilebilir. Rengi ve modelini giyeceğiniz kıyafete göre belirlediğinizde kusursuz bir uyum yakalayabilirsiniz.

Hakiki Deri Ayakkabı / Deri Bot

Hakiki deri ayakkabı her açıdan büyü rahatlık ve konfor alanı bulmanızı sağlar. Hava yalıtımı sayesinde kışın soğuktan yazın ise sıcaktan korur. Kışın deri botları giydiğinizde hem ayaklarınızı soğuktan korumuş olursunuz hem de yine şık görünmek ve kıyafetlerinizi tamamlamak için iyi bir seçim yapmış olursunuz.

Kış aylarında giyilebilecek ayakkabı sayısı erkeklerde sınırlıdır. Bu sayı kadınlarda daha fazladır ve farklı modelleri farklı renkleri tercih etme imkanı daha fazladır. Bu nedenle kış ayları için erkeklerin iki çift bot alması kış daha rahat geçirmelerini sağlayacaktır.

Alınacak botların birbiri ile aynı olamaması gerekir. Bir tanesini daha sportif giyimlerinizde diğerini ise takım elbise ve ceketle giydiğinizde size ayrı bir hava katacak modellerde ve koyu renklerde olması yine giyinirken oldukça rahat etmenizi sağlayacaktır.

Bot alırken iki farklı modele yönelebilirsiniz. Bağcıklı ve bağcıksız modellerden birer tane aldığınızda gündelik yaşantınızda ve iş hayatınız kıyafetinize göre ikisinden birini tercih edebilirsiniz.

Botların diğer bir avantajı ise kışın hem ceket hem de montlar ile birlikte giyilebilmesidir. İster hafta içi iş yaşantınızda ister hafta sonu sosyal yaşantınızda iyi bir ceket ile birlikte deri bot giymek uyumlu görünmenizi sağlayacaktır.

Hakiki Deri Ayakkabı

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Deri ayakkabılar yaz kış giyilebilir. Aldığınız bir modeli istediğiniz havada giyebilirsiniz. Yaz mevsiminde sıcaklardan, kış mevsiminde ise soğuklardan korur. Bahar aylarında ise vazgeçilmez modellerden biridir. Hem takım elbise ile hem spor giyim ile kullanabilirsiniz.

Bakımlarını zamanında yaptığınızda ve düzenli olarak boyadığınızda ayağınızda her zaman yeni gibi kalmasını da sağlayabilirsiniz. Üstte belirttiğimiz modellere sahipseniz hakiki deri ayakkabı da alarak senelik kombinasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu modeller şık görünmenin yanında işlevselliği ile de herkesin sahip olması gereken ayakkabılardır. Erkekler ve kadınlar için giyinme sırasında büyük kolaylık sağlar. Üzerinize ne giyerseniz giyin altına kahverengi veya siyah bir deri ayakkabı giydiğinizde istediğiniz görüntüye kolayca ulaşabilirsiniz.

İşlevselliğine bir örnek olarak sabah iş toplantısında giydiğiniz bir klasik deri ayakkabıyı akşam eğlenmek için değiştirmek zorunda kalmadan giyebilirsiniz. İşten çıktığınız gibi akşam aktivitelerinizi yine rahatlıkla yapabilirsiniz.

Her Mevsim Uygun ama Kuru Kalmasına Dikkat Edin

Her mevsim giyilebilmesi yine diğer bir artısı olduğunu belirttik. Sadece yağmurlu ve karlı havalarda giymemek deri ayakkabıları korumak için yapılması gereken bir işlemdir. Deriler doğal olduğu için su ile çok fazla temas ederse sertleşmeye ve soyulmaya başlar. Bu da ayakkabının eski görünmesine neden olur. Ayrıca ayakkabının ömrünü de kısaltır. Bu nedenle mevsimden ziyade yerlerin ıslak olmadığı kuru zeminlerde giymeye dikkat edilmelidir. Buna dikkat edilir ve ayakkabının bakımları (boya, cila, doğal yağlar) yapılırsa bir deri ayakkabıyı senelerce giymek mümkündür.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın