2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimKot Pantolon ile Hangi Deri Ayakkabı Giyilir?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Erkekler için kot pantolon vazgeçilmez kıyafetlerden biridir. Hem yazın hem de kışın çoklukla tercih edilir. Doğru ayakkabı modeli ile uygun kot pantolon giyildiğinde ise hem özgün hem de ilgi çekici bir tarza sahip olmak mümkün. Tabii ki burada önemli olan nokta uyum. Kot modeli, rengi ve ayakkabının rengi ve modeli uyumlu olduğunda hem sosyal çevrenizde hem de iş hayatınızda fark yaratabilirsiniz. Ayakkabı seçimi yaparken ister hakiki deri ayakkabı ister diğer modelleri seçebilirsiniz. Peki hangi kot pantolon ile hangi ayakkabı giyilir?

Hangi Kot Pantolon ile Hangi Ayakkabı Giyilir?

Çok aşırıya kaçmayan kot modellerinin hemen her ayakkabı ile uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Standart renkte ve modelde olan kot pantolonları yazın spor ayakkabı, deri ayakkabı; kışın ise bot ve çizmeler ile giyilebilir.

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Örneğin kışın kot pantolon giyenler için kombin yapmak ve tarz oluşturmak daha kolaydır. Koyu mavi bir kot pantolon ile siyah bir bot giyildiğinde hem sade hem de şık görünebilirsiniz. Kot pantolonların kışın soğuklara karşı iyi bir önlem olması, aynı zamanda kumaş veya keten pantolondan daha rahat olması daha fazla giyilmesine neden olur. Giyeceğiniz ayakkabı ise belirttiğimiz gibi pantolonun rengine göre değişir.

Yazın giyeceğiniz kot pantolonlarda ise sneaker modellerini tercih edebilirsiniz. Dark paça koyu renk bir pantolon ile beyaz sneaker birbirine çok uyumludur. İstediğiniz her ortamda giyebilir ve şık görünebilirsiniz. Tabi ki pantolon ve ayakkabı hariç üzerinize giyeceğiniz kıyafetlerin de önemi vardır ancak pantolon ve ayakkabı da uyumu yakaladıktan sonra diğer parçalar üzerine çok daha iyi oturacaktır.

Fark pantolonlar ile sneaker giymenin bir avantajı da ayakkabıyı daha fazla ön plana çıkarmasıdır. Bu sayede pantolon ile ayakkabının oluşturduğu kontrast daha fazla belirgin olacaktır. Ayrıca sneaker modelleri sportif görünümünüzü korumanıza yardımcı olur. Bununla beraber sokak tarzını seviyorsanız yine beyaz sneaker kot pantolon uyumu ile bunu yakalayabilirsiniz.

Beyaz sneaker modelleri aynı zamanda yırtık kot modelleriyle de uyumludur. Eğer yırtık kot pantolonları seviyorsanız altına yine beyaz sneaker giyebilirsiniz. Bu modeller hem erkekler hem de kadınlar için uyumludur ve istediğiniz tarzı yansıtmada yardımcı olur.

Yırtık kot pantolon dışarıya salaş bir görüntü verir. Bu nedenle bu pantolon ile giyilecek kıyafetlerin de yine o doğrultuda olması gerekir. Öğneğin yırtık açık renk bir pantolon üzerine gömlek giymek uyumsuz bir görüntü oluşturacaktır. Aynı zamanda yırtık kot pantolonların verdiği o rahatlık gömlek ile birlikte ortadan kalkacaktır. Aynı şey çok dar t-shirt için de geçerlidir. Siz rahat ve salaş bir görüntü yakalamak için yırtık kot giydiğinizde, dar t-shirt pantolondan rol çalacaktır. Bu nedenle yırtık kotlar ile birlikte giyilebilecek kıyafetlerden biri yine oversize t-shirt modelleridir. Bu sayede hem salaş havanızı korumuş olursunuz hem de üzerine giydikleriniz belli bir uyum içinde olur ve sırıtmaz. Mevsimine göre üzerine giyeceğiniz kıyafeti de değiştirebilirsiniz. Örneğin kış ayları için t-shirt yerine sweat tercih edebilirsiniz.

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Dar paça kot pantolonlar ile giyilebilecek diğer bir ayakkabı modeli ise deri ayakkabılardır. Özellikle yaz ayları için hem ayaklarınızı koruyacak hem de şık görünmenizi sağlayacaktır. Yazın getirdiği sıcaklarla başa çıkmanın bir yolu da hakiki deri ayakkabılardır. Nefes alma özelliği sayesinde ayaklarınız her zaman hava alır ve sıcaklardan en düşük seviyede etkilenir.

Deri ayakkabılar dar paça kot pantolonlar ile giyildiğinde ise yine sneaker modellerde olduğu gibi bir kontrast yaratır. Bu kontrastı arttırmak için buz mavisi bir kot pantolon giydiyseniz kahverengi veya siyah renkteki ayakkabılar seçmeyi tercih edebilirsiniz.

Daha salaş kot pantolonlar için de yine farklı ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Kış aylarında salaş kot pantolon altına Hammer modellerini tercih edebilirsiniz. Bu kombin de yine size sokak havanızı yakalamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca kış aylarında soğuktan korunmak da önemli olduğu için Hammer modeller ayağınızın da üşümesini engelleyecektir.

Kot Şort ile Hangi Ayakkabı Giyilir

Kot şort ile ayakkabı uyumu yakalamak pantolona göre daha kolaydır. Şort sıcak havalarda giyileceği için üzerinizdeki diğer kıyafetlerinde yine yaza uygun ve rahat olması daha iyi bir görünüm elde etmenin ilk yoludur. Ayrıca bu kıyafetler ile daha rahat edeceğiniz için gün boyu enerjiniz de üst seviyelerde kalır.

Kot şort ile birlikte yine beyaz sneaker çok uyumludur. Hem erkekler hem de kadınlar rahatlıkla giyebilir. Bu diğer beyaz ayakkabı modelleri için de geçerlidir. Erkekler için açık renk dizin hemen üzerine gelecek bir kot şort ile beyaz ayakkabılar hem rahat hem de şık olacaktır.

Diğer bir seçenek ise hakiki deri ayakkabı modelleridir. Yine dizin hemen üzerinde olan kot şortlar için kahverengi deri ayakkabı birbirini tamamlayacak iki parçadır. Açık renk kot şort giymeyi tercih ederseniz bu kez siyah modellere yönelebilir ve onları ayağınıza giyebilirsiniz.

Deri ayakkabılar diğer bir avantajı ise her kıyafet ile uyumlu olmasıdır. Yazın şort dışında kot pantolon modelleriyle de rahatlıkla giyebilirsiniz. Kış ve sonbahar aylarında ise hem takım elbisenin altına hem de kumaş ve keten pantolonun altına yine hakiki deri ayakkabı giyebilirsiniz.

 

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın