2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimNeden İş, Okul ve Sosyal Yaşam için Ayrı Ayakkabılar Alınmalı?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Genelde ayakkabıdan çok kıyafetlere önem verilse de onlar da giyimin önemli bir parçasıdır. İyi bir ayakkabı kıyafeti daha da güzel gösterdiği gibi aynı zamanda rahat olması sayesinde ayak sağlığını da korur. Ayakkabının rahatlığı hakiki deri ayakkabı modellerinde net şekilde hissedilir. Derinin esnekliği, nefes alabilmesi ile her yerde ekstra bir konfor yaratır. Bunların yanında giyilen ayakkabının modaya uygun olması da önemlidir.

deri-ayakkabı.jpg

Okul, iş, seyahat, sosyal hayat ve mevsimsel olarak tercih edilebilecek birçok ayakkabı modeli vardır. Bunları bulunulan ortama ve mevsime göre uygun şekilde seçmek ayakkabıdan alınacak performansı arttırır. Her biri için ayrı ayakkabılar tercih etmek ise ömürlerini uzatır. Ayakkabıların yıpranmasının en büyük nedeni her gün üst üste giyilmesidir.

İşe Uygun Ayakkabı Nasıl Olmalı

Çalışma hayatı için ayakkabı alırken olması gereken iki özellik şıklık ve konfordur. Ofis ortamında çalışanlar için deri ayakkabı, deri botlar şık görünmeyi sağlarken aynı zamanda ayakları da korur. Hem erkekler hem de kadınlar için çalışma hayatında deri ayakkabı tercih edenlerin fazla olmasının sebeplerinden ikisi de budur. Boya ve cila ile parlatılan ayakkabılar, şık kıyafetlerle iyi bir uyum yakalayacaktır.

Ayakta Durarak Çalışanlar için Konfor Önemli

Ofis dışında daha yorucu işlerde çalışanlar için konfor iki kat daha önemlidir. Bütün gün ayakta durmak, çok fazla hareket etmek ayakları yorar. Yorgunluk çalışma hayatının başında o kadar da fazla hissedilmese de sonrasında ciddi ayak ağrılarına neden olabilir.

Sosyal Hayata Uygun Ayakkabı Almak

Seyahat, gezi, yürüyüş, eğlence gibi iş ve okul dışında günün stresini atmaya yardımcı olacak aktivitelerde daha rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Bu gibi alanlarda özellikle nefes alabilen ayakkabılar giymek ayakların terlemesini önler. Ayakların kuru kalması sayesinde saatler sonunda bile ayakta kötü koku oluşmaz.

Sokak Tarzını Kolaylıkla Yansıtın

Bu gibi alanlarda çoğunlukla kendi tarzınızı yansıtmanız önemlidir. Daha renkli ve canlı ayakkabılar seçebilirsiniz. Sokak tarzını seviyorsanız kıyafetlerinizi ve ayakkabılarını buna göre seçebilirsiniz.

Yürüyüş Yapmak için Ortopedik Ayakkabılar Seçilmeli

Yürüyüş yapmayı seviyorsanız alacağınız ayakkabıların ortopedik olması yürüyüş sonunda ayak ağrısı ile karşılaşmanızı önler. Kalitesiz ayakkabılar ile yapılacak yürüyüşlerde hem kısa sürede yorulursunuz hem de eve döndüğünüzde ayaklarınızda ekstra bir ağrı hissedersiniz. Yürüyüş yapmak için bu amaçla üretilen ayakkabıları satın alabilirsiniz. Bu ayakkabılarda taban ve bilek desteği olduğu için kolay hareket ederseniz. Aynı zamanda bilek, taban ve ayak basıncı eşit olarak paylaşacağı için zorlanmadan dolayı ortaya çıkabilecek sakatlık ve ağrılar da görülmez.

 

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın