2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimŞıklık için Kemer ve Deri Ayakkabı Uyumu

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Giyinmek en az kadınlar kadar erkekler için de önemlidir. Her ne kadar genelde düşünce bunun tersine olsa da erkeklerin şık görünmek için zaman harcadığı bir gerçektir. Birkaç noktaya dikkat ederek erkeklerin de çok şık görünmesi mümkündür. Tarz sahibi olanlar, bu konuda kendilerini geliştirdiklerinden hangi kıyafetle hangi ayakkabıyı giyilir, hangi takıma hangi kol saati takılır, hangi gömlek ile hangi kol düşmesi kullanılır, bunları bir şekilde kendilerine de yakışacak şekilde bir araya getirebilmektedir. Ancak henüz kendine bir tarz belirleyemeyenler erkekler bunları birbirine uydurmakta zorluk çekebilirler. Hangi takım elbise hangi ayakkabı ile uyumludur? Hangi pantolon ile hangi ayakkabı giyilmelidir? Bunlar ile hangi aksesuarlar kullanılır? Bu soruların cevabını bulmak her zaman kolay olmayabilir. Erkeklerin şık görünmek için yaptığı kombinasyonlardan biri de kemer ve ayakkabıdır. Kemer ve ayakkabının uyumlu olması dışarıya verilecek görüntünün daha hoş olmasını sağlar. Peki, kemer ve deri ayakkabı uyumu nasıl olmalıdır?

deri-ayakkabı.jpg

Deri ayakkabı ve kemer uyumunu sağlamanın birden fazla yolu vardır. Farklı renk ve modeldeki kemerler farklı modeldeki deri ayakkabılar ile uyum sağlayabilir. Bunları belirlerken yansıtmak istediğiniz tarz, dışarıya vermek istediğiniz mesaj önemlidir. Seçim yaparken bunları göz önünde bulundurarak, kendinize yakışan kemerleri ve ayakkabıları seçmeniz en doğrusudur.

Öncelikle hem kemerin hem de deri ayakkabı malzemelerinin kaliteli olması gerekmektedir. Ucuz ürünler birbirine ne kadar uyumlu olursa olsun bir şekilde vücuda tam olarak oturmaz. Bu nedenle hem kemer alırken hem de ayakkabı alırken biraz daha para vererek kaliteli ürünler almanız önemlidir. Özellikle bu tür uyumları özel davetlerde veya özel günlerde yakalamak isterseniz biraz daha fazla harcama yapabilirsiniz. Sonuçta nadir günler için daha iyi görünmek ve kendinizi daha iyi hissetmek karşısında arada ödenecek fark çok az kalacaktır. Bu sebepler hakiki deri ayakkabı ve deri kemerleri bu günler için alabilirsiniz. Ayrıca hakiki deri ayakkabı şıklığın yanında konforunuzu da sağlayacağından özel günlerinizde, iş toplantılarınızda ağrı çekmeden, enerjinizi koruyabilirsiniz. Bu durum kıyafetleriniz için de geçerlidir. Kıyafetinizin rahat olması gerekir. Fazla dar kıyafetler tercih etmek gecede rahatsız hissetmenize neden olur. Hareketleriniz kısıtlanır. Bu da ruh halinize ve davranışlarınıza yansır. Bunu fark edemeseniz bile mutlaka rahatsız kıyafetlerin olumsuz bir etkisini hissedersiniz. Aynı durum ayakkabı ve kemer için de geçerlidir.

Kemer ve Ayakkabı Uyumu

Kıyafetlerde olduğu gibi kemer ve ayakkabılarda da temel amaç belli bir zıtlık oluşturmaktır. Kontrastı yüksek renkteki tercihler hem kemerin hem de ayakkabının daha güzel görünmesini ve ikisinin de aynı derecede öne çıkmasını sağlayacaktır. Bu kıyafetleri birbirine uydurmada temel prensiplerden biridir. Örneğin siyah bir ayakkabı almışsanız daha kahverengi tonlarda bir kemer takmayı tercih edebilirsiniz. Böylece hem ayakkabınızın sadeliği öne çıkacak hem de kemerin rengi ile ayakkabının rengi uyumlu görünecektir.  

Bu uyumu resmi ortamlarda yakalamanız daha önemlidir. Örneğin bir takım elbise altına giyilecek ayakkabı ve takılacak kemerin önemi sosyal bir aktivite de giyilecek ayakkabı ve kemerden farklı olmalıdır. Resmiyeti bozmayacak şekilde sade ve şık olan ürünler her zaman ilk tercihler arasında yer almalıdır.

Bu tür ortamlarda hem kemerin hem de ayakkabının çok parlak olmamasına dikkat etmelisiniz. Fazla iddialı parçalar resmi ortamlar için uygun değildir. Şıklık göze batmadan, en sade hali ile olmalıdır. Bu nedenle olabildiğince sade ve parlamayan renkler tercih etmelisiniz.

Sosyal ortamlarda ise giyeceğiniz kıyafetler kemer ve ayakkabıların modelini belirmenizde yardımcı olabilir. Sade ve düz renklerde bir kıyafet giymişseniz daha renkli ve farklı modelde kemer takabilirsiniz. Böylece yine sade görünürken aynı zamanda farklı bir tasarım ve renkteki kemerin şıklığını üzerinizde taşıyabilirsiniz. Aynı durum ayakkabılarda da geçerlidir. Sade takım elbiseler altına bordo, lacivert, mat siyah ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

deri-ayakkabı.jpg

Hakiki deri ayakkabı modelleri arasından klasik türler her zaman güvenlidir. Şık görüntü verirken ayakta komik durmaz. Ancak bunlar dışında da farklı tasarımlara yönelebilir. Örneğin klasik modeller yerine tokalı hakiki deri ayakkabı modellerini de alabilirsiniz.

Kemerin Modeli ve Ayakkabının Uyumu

Resmi günlerde çok ince veya çok kalın kemerler tercih etmeyin. Bunlar üzerinizde farklı bir görünüme neden olabilir. Ayrıca ince kemeler ile ayakkabıların mutlaka bir uyumda olması gerekir. İnce kemer takmışsanız ayakkabınızın da kaba durmaması ve belli bir sadelikte olması gerekir. Bu nedenle kemer boyutlarını normal seviyelerde tutmayı tercih edin. Üzerinizdeki kıyafete göre bu durum değişebilir. Burada kendinize giydiklerinizi yakıştırmanız önemlidir.

Kemer Tokası Nasıl Olmalıdır

Geniş ve dar tokalı kemerler modeline göre her alanda kullanılabilir. Kıyafetinizle uyumlu olması dahilinde her boyutta tokası olan kemerleri kullanabilirsiniz. Sadece çok fazla büyük olmaması, hem kıyafetinizden hem de ayakkabınızda rol çalmaması önemlidir.

Kemerin toka büyüklüğü ile ayakkabınızın tokasını birbirine uydurabilirsiniz. İkisinde de bu detayları ön plana çıkartarak iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

İddialı ve farklı tasarımdaki tokası olan kemerleri daha gündelik hayatta tercih edebilirsiniz. Bunlar resmi ortamlardan ve takım elbiselerden ziyade kot ve spor giyim ile daha uyumludur.

Ancak belirttiğimiz gibi bu ürünlerin kalitesi üzerinizde nasıl duracağını da belirler. Bu tabii ki çok para harcamak iyi giyinmek demek değildir. Sadece aldığınız ürünlerin hakiki deri olması ve belli bir kalitenin üzerinde olması yeterlidir.

 

 

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın