2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimSoyulan Deri Ayakkabı Nasıl Onarılır?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Hakiki deri ayakkabı her ne kadar sağlam malzemelerden üretilmiş olsa da ve uzun yıllar dayanması beklenirken ayakkabıların kullanışına göre zamanla yıpranır. Deri ayakkabının yıpranmasının nedeni ise birden fazla etkene bağlı olabilir. Yıpranan ayakkabılarınızı bir ayakkabı tamircisinde tamir ettirebilir veya birkaç yöntem ile evde kendiniz de ayakkabılarınızı onarabilirsiniz. Bu yöntemler basit ve herkesin yapabileceği türdendir.

Deri ayakkabılarda görülen sorunlar dikiş atması, deforme olması, derinin soyulması, renk değişmesi ya da küçük numara alındığı için ayağa vurmasıdır. Peki, derisi soyulan ayakkabı için ne yapılmalı?

Soyulan Deri Ayakkabı Nasıl Tamir Edilir?

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Hem suni deri hem de gerçek deri alındıktan bir süre sonra ister istemez soyulmaya başlar. Bu malzemenin yapısından kaynaklanır ve çoğu ayakkabı da görülür. Tabii ki işçilik, malzemelerin kalitesi bu gibi durumların yaşanmasının önüne geçse de en kaliteli ayakkabılarda bile bu sorunlar görülür.

Ayakkabınızın derisinin soyulduğunu gördüğünüz an tamir ettirmeye çalışmanız en doğrusudur. Ayakkabıyı o şekilde kullanmaya devam ederseniz küçük soyulmalar zamanla büyür ve ayakkabının tamamına yayılır. Bunu engellemek için çok az da olsa soyulma başlamışsa öncelikle bir ayakkabı tamircisine götürün.

Ayakkabı tamirinde soyulmanın miktarına göre çeşitli onarma işlemleri yapılır. Örneğin ayakkabı üzerindeki soyulmalar küçükse, derin değilse sadece boya ile soyulmanın yol açtığı kötü görüntü ortadan kalkar. Bu işlemden sonra ayakkabınızı yeniden sorunsuz şekilde giyebilirsiniz. Yapılan bu işlemin etkisi uzun süre devam eder. Kullanılan boyanın kalitesi de yine süreyi etkiler. Ayakkabıya sürülen boya kalitesiz ise ana parça ile boyanan kısım arasındaki fark gözle görülür seviyeye gelir. Ancak bu durumun kalıcı bir çözüm olmadığını belirtelim.

Ayakkabının durumuna göre bazı deri ayakkabılarda soyulan yerin üzerine başka bir deri parçası eklenir. Bu parça yine kaliteli bir boya ile ayakkabıya uyacak şekilde boyanır. Cilalandıktan sonra ayakkabı yeniden giyilebilir.

Hakiki deri ayakkabı suni deriye göre daha fazla dayanıklıdır. Özellikle ayakkabılar uygun şartlarda giyildiğinde senelerce kullanılabilir. Ancak hem suni hem de gerçek derilerde ayakkabı burunları en fazla sorun çıkaran yerdir. Ayakkabı burunları dış darbelere en fazla maruz kalan yerdir. Ayrıca eğer ayakkabı küçükse parmakların fazla zorlaması nedeni ile soyulmalar bütün kısmında daha fazla ortaya çıkar.

Deri Ayakkabılar Evde Tamir Edilir mi?

deri-ayakkabı.jpg

Yukarıda belirttiğimiz seçeneklerden, küçük alanların boyanarak ve cilalanarak kapanmasını siz de yapabilirsiniz. Ayakkabılarınızı giymeden önce kaliteli bir boya ile soyulan yeri boyamanız durumunda birkaç gün sorun yaşamadan ayakkabılarınızı giyebilirsiniz. Bunu boya kalkamaya başladıktan her seferinde yeniden yapmanız gerekir.  O yüzden sürekli bu şekilde uğraşmaktansa kesin çözümlere yönelmek daha mantıklı olacaktır. Ayrıca boya ve cila ile yapılan kapama ayakkabı onarımı değildir. Ayakkabıda defo devam eder ve siz ayakkabıyı defolu şekilde giydiğinizde soyulmalar ve açıklar her kullanımda artar.

Ancak diğer yöntemlerin mutlaka ayakkabı tamircisinde yaptırılması gerekir. Bu işlemler için özel makineler kullanıldığından evde yapılamaz. Özellikle başka bir parça ile soyulan yerin yamalanması işlemi ince bir işçilik gerektirir. Alanında uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığında yama olduğu çok belli olur.

Aynı durum diğer deri ürünlerinde de geçerlidir. Örneğin bir deri ceket soyulursa hemen tamir ettirilmelidir. Ceketler de ayakkabılar gibi sık kullanıldığından ve sürekli bir yer ile temas halinde olduğundan en fazla zararı görecek eşyalardır. Derideki soyulma bu nedenler ile giderek büyüyecektir.

Bunlar herkesin başına gelebilecek durumlardır. Ayakkabı seçimi yaparken kaliteli ürünlere yönelmeniz  kısa zamanda ayakkabıda açılma, soyulma, dikiş atması gibi sıkıntılar görülmez.

Temizsoy Ayakkabıcılık hakiki deri ayakkabı satışını tüm Türkiye’de devam ettirmektedir. Ayakkabılarımız kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Ayakkabılar bu sayede uzun süre dayanmaktadır. Aldığınız ayakkabının dayanıklı olması dışında konforlu olması da sağlığınız açısından önemlidir. Temizsoy Ayakkabıcılık satışını yaptığı ayakkabılarda konfor ve rahatlık detayına önem vermektedir. Elimizdeki ayakkabılar ortopedik açıdan son derece başarılıdır. Bu nedenle satış yaptığımız müşterilerimiz tekrar ayakkabıya ihtiyacı olduğunda ilk olarak bizi tercih etmektedir.

Deri ayakkabı satın alma işlemini internet sitemiz üzerinden yapabilirsiniz. Web adresimizde yer alan ayakkabılardan birini seçerek sepete eklemeniz yeterlidir. Sipariş bildirimi gelir gelmez direkt olarak ayakkabılar kargolanır ve en kısa sürede adresinize ulaşmasını sağlanır.

Kredi kartı kullanmıyorsanız telefon numaralarımızdan iletişime geçecek havale ve EFT ile ödeme de yapabilirsiniz.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın