2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimTüm Gün Ayakta Çalışanlara 3 Erkek Deri Ayakkabı Tavsiyesi

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Her işin kendine göre zorluğu olsa da bazı mesleklerin çalışma şartları diğerlerine göre daha ağır olabiliyor. Tüm gün ayakta durmak zorunda olan, mesai saatinin büyük bölümünde yürümek durumunda kalan, işi gereği sürekli seyahat eden insanlar bu süre içinde kendilerinin rahat edeceği kıyafetleri ve ayakkabıları giymek ister. Bu kıyafetler hem çalışma ortamına uygun hem de rahat olması zor olan koşulların daha da zorlaşmasının önüne geçer. Aynı durum ayakkabılar için de geçerlidir. İyi, rahat ve kaliteli bir ayakkabı, gün boyu gelecek yorgunluğun bir bölümünü azaltır. Peki, uzun süre ayakta durarak çalışanlar için en uygun ayakkabılar hangileridir? En rahat deri ayakkabı modelleri hangisidir?

Rahat Erkek Deri Ayakkabıları

kahverengi-deri-ayakkabı.jpg

Bu durum kişiden kişiye göre değişir. Ayak yapıları birbirinden ayrı olduğu için her ayakkabı herkes için uygun olmayabilir. Ancak sağlanması gereken bazı şartlar aynıdır. Ayakkabının ortopedik olması, üretildiği malzemenin belli bir kalitenin üzerinde olması gibi etkenler bir ayakkabının olmazsa olmazıdır. Deri ayakkabılarda ise kullanılan derinin türü ve kalitesi en belirleyici özelliğidir. Hakiki deri ayakkabı diğer deri ayakkabılara göre çok daha kullanışlı ve avantajlıdır.

Ayakkabı tavsiyesine geçmeden önce doğru ayakkabı seçimi yapmak gerektiğini belirtelim. Daha detaylı bilgi almak için “Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Kısaca değinmek gerekirse ayakkabı alırken ilk olarak doğru numara seçimi yapmanız gerekir. Ayağınızda fazla büyük durmayacak ayakkabılar almak ayakkabının içinde ayaklarınızın daha sabit kalmasını ve rahat etmesini sağlar. Küçük gelen ayakkabılar ise ayağınızı çok fazla sıkar. Parmakların şeklini bozar ve yürürken zorluk yaşanmasına yol açar. Bu nedenle ilk olarak numarası ayağınıza tam olacak ayakkabıları seçin.

Düz Taban Erkek Deri Ayakkabı

düz-taban-gerçek-deri-ayakkabı

Düz taban erkek deri ayakkabılar kaliteli malzemelerden üretildiğinde ayakların rahat kalmasını sağlar. Düz taban veya içe basma sorununuz yoksa düz taban hakiki deri ayakkabı modeli alarak yoğun çalışma günlerinizde ayaklarınızı koruyabilirsiniz.

Ancak içe basmaya yatkınsanız veya düz tabansanız diğer ayakkabı modellerine yönelmeniz gerekir. Bu ayakkabılar topuk desteği olmadığı için ayak bileklerine yük binmesine neden olur. İçe basma sorunu ile birlikte ayaklarınızın ağrıması, bileklerinizin yorulması çok beklenebilecek bir durumdur.

Oxford Ayakkabılar

Oxford ayakkabılar da ayak konforunu sağlayacak ayakkabılardır. Özellikle bir davete katılanlar, uzun süren gecede hem şık görünmek hem de rahat etmek istiyorlarsa Oxford tercih edebilirler.

Oxford yapısı nedeni ile ayakların terlemesini engeller. Ayaklarınız terlediğinde fazla nemi hapseder. Bu sayede ayaklarınız hep kuru kalır.

Bunun yanında esnek yapıdadır. Ayaklarınızı ayakkabı içinde sıkıştırmaz. Bağcıklı yapısı sayesinde ayağınıza tam oturtabilirsiniz.

Klasik Erkek Deri Ayakkabı

Klasik ve şık bir görünüm için sade bir takımın altına giyilebilecek en doğru ayakkabılardan biri klasik erkek deri ayakkabılarıdır. Bu ayakkabılar uzun seyahatlerin sonunda ayaklarınızın nefes almasını sağlar. Ayrıca hakiki derinin avantajları ile ayaklarınız yorulmaz.

Su geçirmez olan modeller yağmurlu günlerde de giyilmesine imkan verir. Farklı parlaklıkta ve farklı renkteki klasik deri ayakkabılar ile hem şık görünebilir hem de ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Gün Boyunca Ayakların Rahat Etmesini Sağlamak için Kaliteli Ayakkabı Şart

Bu ayakkabılar dışında da kaliteli üretilmiş ayakkabılarla da gün içinde ayak konforunuzu sağlayabilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi ayakkabının kalitesinin yüksek olması gerekir. Diğer şartlarda, ucuz malzemeli ayakkabılar ayaklarınızın terlemesini, fazladan yorulmasını ve ağrımasına neden olur. Ayakkabı seçimi yaparken malzeme kalitesi ile beraber kemer desteği, ayağınızda nasıl durduğu da önemlidir.

Topuklara Fazla Yük Bindirmek Sağlık Sorunlarına Neden Olabilir

Ayakta dururken topuklara çok fazla yük biner. Bu durum özellikle topuk desteği olmayan ayakkabılarda daha fazladır. Düz taban sorunu olanların topuk destekli ayakkabıları seçmesi bu yüzden şarttır. Ayakkabı alırken topuk desteği yoksa sonradan ayakkabı içine ek ürünler alıp düzeltme yoluna gitmeyin. Bu her zaman olumlu sonuç vermeyebilir. Başlangıçta bu ayakkabıları almak her zaman daha doğru olacaktır.

Ayakkabılar Ayağı Tam Olarak Sarmalı ve Tam Oturmalı

Diğer bir konu ise ayakkabının ayağınızı tam olarak sarması ve ayaklarınızın içinde rahat durmasıdır. Çoğu kişi önemseme de ayakkabılar vücudun duruşunu önemli şekilde etkiler. Ayakta dururken iyi bir görünümde olmak için ayakkabınızın ayağınıza tam oturması ve duruşunuzu desteklemesi gerekir.

Yeni Ayakkabı Aldığınızda Yürüyerek Test Edin

Aldığınız ayakkabıları giydiğiniz birkaç adım yürüyün. Yürüdüğünüzde dizleriniz, beliniz, sırtınızda veya ayak bileklerinizde bir baskı hissediyorsanız başka modelleri tercih edin. Kötü bir duruş sağlığınızı olumsuz yönde etkileyeceğinden bu konuya dikkat edin.

Online mağazamızdan aldığınız ayakkabılar ayağınıza oturmadığında kolayca değişim talebinde bulunabilirsiniz. Temizsoy Ayakkabıcılık ’tan aldığınız her ayakkabıyı kolaylıkla değiştirip iade edebilirsiniz.

Ayakkabıların Dışı Kadar İçi de Önemlidir

Ayakkabının iç kısmı da en az dışı kadar önemlidir. İyi bir duruşun gerek şartlarından biri de ayakkabı içinin destekli ve ortopedik olmasıdır. Vücut ağırlığınızı ayakkabı geneline eşit olarak yayacak modeller tercih etmeniz duruşunuzu iyileştirmenin yollarından biridir.

Ürettiğimiz ayakkabılar gerçek dana derisi kullanılarak üretilmektedir. Dışının kalitesi kadar üretim aşamasında ortopedik olmasını sağlayacak kaliteli ürünleri de kullanmaktayız. Online mağazamızı ziyaret ederek kendi zevkinize uygun renk ve modelde ayakkabıları kredi kartı ile peşin veya taksitli ödeme seçeneği ile kısa süre teslim alabilirsiniz. Ayakkabılar kısa sürede kargoya güvenli biçimde teslim edilmektedir. Kargo ücreti ödemeden birkaç gün içinde hakiki deri ayakkabılarınızı Temizsoy Ayakkabıcılık ile alabilirsiniz.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın